YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de dehşete düşüren eylem görüntüleri
İzmir'de Gezi Parkı'nı bahane ederek ortalığı savaş alanına çeviren marjinal grupların polisleri taş yağmuruna tutması, panzerlere ellerine geçirdikleri taş ve sopalarla saldırması, işyerlerini yakması kameralar tarafından kaydedildi.
İzmir'de dehşete düşüren eylem görüntüleri
14 Haziran 2013 / 21:53 Güncelleme: 14 Haziran 2013 / 22:15

Basmane Meydanı'nda polisleri taş yağmuruna tutan grubun, TOMA aracını parçalamaya çalıştığı görülüyor. Kaldırım taşlarını söken, beton saksıları kırıp küçük parçaları polise atan eylemcilerin, belediye otobüslerini de kırıp döktüğü görülüyor. Eylemci gruptan bazı kişilerin TOMA araçlarının üzerine çıkması ve ellerindeki sopalarla vurması da kameralara yansıdı. Yüzleri maskeli olan grubun işyerlerine zarar vermesi ellerindeki içki şişelerini fırlatması görülüyor. Ortalığı savaş alanına çeviren provokatörler tarafından yakılan bir kahve zinciri ise TOMA aracı tarafından söndürülmeye çalışıldığı görülüyor. 

İzmir'de geçen cuma akşamından bu yana devam eden eylemlerde, 58 polis memuru yaralanmıştı. 170 yağma ve işyerine zarar suçu işlenirken bunlardan bazıları şöyleydi: 28 banka, 48 işyeri, 26 belediye otobüs, 5 resmi kurum, 3 dershane, 17 ekip otosu ve 2 parti binası.


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler