YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de çirkin mescit saldırısına protesto
İzmir'de çirkin mescit saldırısına protesto
05 Nisan 2013 19:41
Ege Üniveristesi (EÜ) bodrum katına açılan mescit içine inasn ve hayvan dışkısı bırakılması AK Partili gençler tarafından protesto edildi.

İzmir Bornova metro durağı önünde toplanan AK Parti İl Gençlik kolları üyesi bir grup, Ege Üniversitesi (EÜ)’nde binlerce öğrencinin imza kampanyası sonucu yönetim tarafından bodrum katına açılan mescit içine insan ve hayvan dışkısı atılmasını protesto etti.Grup adına konuşan AK Parti İzmir Gençlik Kollları Başkanı Bilal Kırkpınar, olayın insanlıktan nasibini almamış gençler tarafından hoş görüsüz ve saygısızca gerçekleştirildiğini söyledi. Mescidin insan ve hayvan pislikleriyle kirletildiğini iddia eden Kırkpınar: “ Biz bu durumu şiddetle kınıyoruz. Bu provakatif eylem karşısında yetkilileri gerekli yaptırımları yapmak üzere göreve davet ediyoruz.”
 
Tahrik edici olaylara karşı her zaman sağduyulu davranacaklarını söyleyen Kırkpınar: “ Bizleri çekmeye çalıştıkları ateş çemberine girmeyeceğiz” dedi. Yapılanlara karşı EÜ yönetiminin sessiz kaldığını da iddia eden Kırkpınar: “ Ege Üniversitesi’nin harekete geçmesini temenni ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
Grup eylemin ardından olaysız ayrıldı.

İHA

21:03
 // SEBATAYCILARIN ANAVATANI
Sebetay Sevi'nin doğduğu yerden başka ne beklenirki. Hakiki İzmirlileri tenzih ediyorum....
05 Nisan 2013 21:03
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler