YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de bayıltan 1 Nisan şakası!
İzmir'de bayıltan 1 Nisan şakası!
01 Nisan 2013 09:45
İzmir’de İnternet üzerinden yayın yapan bir televizyon kanalının sahibi olan Vedat Çağırgan’a doğum gününde, yapılan sürpriz 1 Nisan şakası korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

İzmir’in sevilen sanatçıları Mikrop Hikmet, Ömer Köroğlu, Hayri Küçük ve Atacan Ozan’ın yaptığı 1 Nisan şakası, Çağırgan’a bu doğum gününü hiçbir zaman unutturmayacak. Doğum günü için ellerinde pasta ile Vedat Çağırgan’ın yanına gelen sanatçılar ‘haydi pastanı keselim’ dedi. Mikrop Hikmet diğer sanatçılar tarafından oyalanan Çağırgana fark ettirmeden avucuna kırmızı gıda boyası koydu ve bıçağı eline aldı. Daha sonra pastayı kesmeye başlarken elindeki boya her yere saçıldı ve kan görünümünde her yer kırmızı oldu. ‘Eyvah elim kesildi’ diye bağırmaya başlayan Mikrop Hikmet’i, ‘ben kan görmeye dayanamam’ diyerek bayılma numarası ile kendini yere atan Ömer Köroğlu takip etti. Olan bitenlere anlam veremeyen Vedat Çağıran, Mikrop Hikmet ile  Ömer Köroğlu arasında yardım etmek için telaşla koştu. Çağırgan’ın bu panik haline daha fazla dayanamayan sanatçılar ‘1 Nisan şakası’ diye bağırmaya başlayınca, şakazede Çağırgan derin bir ‘oh’ çekti.

Kendisine geldikten sonra rahatlayan Çağırğan, “ben bir an sanatçı dostlarımı ellerinde pasta ile görünce her şeyi unuttum. Fakat sonra Mikrop pastayı keserken ortalık bir anda kıpkırmızı oldu. Tam Mikrop’un neresi kesildi ne oldu diye korkuttuğum anda, Ömer’in yere serilmesi ile ne yapacağımı şaşırdım. Yani ne diyeceğimi bilemiyorum, onların zaten mesleği bu. O kadar gerçekçi oynadılar ki benim yerimde kim olsa inanırdı. Mikrop Hikmet’de sanırım, kendisini dağda efelerle kaçırdığımız o şakanın acısını çıkarttı. Her şeye rağmen hepsine çok teşekkür ediyorum. Bana unutamayacağım bir doğum günü armağan ettiler.” dedi.

Mikrop Hikmet ise, “Vedat çok sevdiğimiz bir dostumuz. Sanatçı arkadaşlarım ile 1 Nisan şakası planı düşünürken, Vedat’ın doğum günü aklımıza geldi. Bunu kullanırsak çok inandırıcı olabilir diye düşündük ve yaptık. Ayrıca beni dağlarda efeler ile kaçırmaktan daha insaflı bir şaka olduğunu düşünüyorum.” diyerek, “arkadaşının doğum gününü de kutladıklarını” ifade etti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler