YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir Venedik gibi...
Şiddetli yağışlar yine yurdu etkisi altına aldı... Bu kez yağmur yüzünden İzmirliler zor anlar yaşadı. Cadde ve sokaklar sular altında kaldı... Bir çok ev ve işyerini su bastı...
İzmir Venedik gibi...
12 Kasım 2009 / 12:28 Güncelleme: 12 Kasım 2009 / 12:32

İzmir'de gün boyu aralıklarla yağan şiddetli yağmur birçok ev ve işyerini su basmasına neden oldu. Su baskınına uğrayan işyerlerinden biri de su dağıtım firması oldu. Şiddetli yağmur altında Gürçeşme semtinde bir otomobil yolda açılan büyük çukura düştü. Yağmur, cadde ve sokakları sular altında bıraktı.

İzmir'de Akşam saatlerinde etkisini arttıran yağmur nedeniyle Alsancak semti 1521 sokak içi tamamen sular altında kaldı. Sokakta bulunan su dağıtım şirketini de su bastı.

Su ve Muhtelif Gıda işi yapan Gaffar Akkuş ve kardeşi Hadi Akkuş, iki gündür su baskını altında kaldıklarını söyledi. Hadi Akkuş, iki gündür su baskını yaşadıklarını, belediyeyi defalarca aramalarına rağmen iki gün sonra su tahliyesi için ekip geldiğini belirtti. İşyerini su basması nedeniyle 50 bin liraya yakın zararları olduğunu ileri süren Akkuş, yetkililerin konuya duyarsız kaldığını belirterek tepkisini dile getirdi. Şiddetli yağmur şehir içinde onlarca trafik kazası yaşanmasına yol açarken, bir otomobil seyir halindeyken yağmur nedeniyle yolda oluşan büyük çukura düştü. Gürçeşme semti Dayko Yokuşu'nda 35 DCC 30 plakalı otomobiliyle seyreden ve esnaflık yapan Engin Dağabakan (25), bir anda otomobiliyle çukura düştü. Otomobilde büyük çapta maddi hasara yol açan kazada araç sürücüsü yara almadı. Otomobil, çekiciyle çukurdan çıkarıldı.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler