YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İyi yetişmiş olmalarına rağmene sık çalışmaya gele
İyi yetişmiş olmalarına rağmene sık çalışmaya gele
05 Şubat 2008 15:04
İyi yetişmiş olmalarına rağmene sık çalışmaya gele


İngiltere'de bir araştırma yapan uzmanlar, zamanın kadınları ve gençleri değiştirdiğini ortaya çıkardı. Özellikle 1982'den sonra doğanlara "Y Jenerasyonu" diyen uzmanlar, bunların üniversiteyi bitirir bitirmez her şeye sahip olmak isteyen ve çalışma disiplinine gelemeyen gençler olduğunu vurguladı.


İNİSİYATİF ALMAKTA ZORLANIYOR


Uzmanlar bu gençlerin "iyi eğitim almış, teknolojiyi çok iyi kullanabilen ve kendini yetiştirmiş olmalarına karşın, sıkı çalışma koşullarına gelemediğini söylüyor. Bunun da işverenleri zor durumda bıraktığını belirten uzmanlar, "Çoğu iletişim kurmakta ya da inisiyatif almakta zorlanıyor.


İş yaşamının ağır şartlarına da uyum sağlamak istemiyor" yorumunda bulundu. Araştırmacılar, kadınların da değiştiğine ve "Nigella Jenerasyonu' adını verdikleri yeni bir kadın grubunun ortaya çıktığına dikkat çekti. İngiliz Daily Mail gazetesi "Bu kadınlar, 10 yıl önceki hemcinsleri gibi işi hayatlarının ilk sırasına yerleştirmiyor" ifadesini kullandı. Bu jenerasyon, ev yemekleri tarifleri veren sunucu Nigella Lawson'dan ismini alıyor. SABAH

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler