YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İttirdiği otomobilin altında kalıp öldü
İttirdiği otomobilin altında kalıp öldü
22 Mart 2010 20:36
Rampada arızalanan otomobili iteleyerek çalıştırmak isterken otomobilin altında kaldığı ileri sürülen genç, yaşamını yitirdi.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, rampada arızalanan otomobili iteleyerek çalıştırmak isterken otomobilin altında kaldığı ileri sürülen 25 yaşındaki genç, hastanede süren tedavisi sırasında yaşamını yitirdi.

Gencin ailesi, olayın kaza değil cinayet olduğunu iddia etti.

Alınan bilgiye göre, eski kız arkadaşı D.Ş. (22) ile buluşan Recep Şahin (25), konuşmak için Doğanlar Mezarlığı yakınındaki Sancaklı Köyü'ne gitti. İddiaya göre, Şahin'in kullandığı 35 AY 7162 plakalı otomobil, rampadan inerken arızalandı. Uğraşısına rağmen çalıştıramadığı otomobilin vitesini boşa alıp aracı rampanın başına itmeye çalışan Şahin, gücünün tükenmesi üzerine yol kenarında bekleyen D.Ş'den el frenini çekmesini istedi. Genç kız binmeden rampa aşağı hareken eden aracın tekeri, Şahin'in üzerinden geçti ve şarampolden aşağı uçtu.

Çevredeki vatandaşların gelen sesler üzerine yardımına koştuğu Şahin, olay yerine çağrılan ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şahin, hastanede 3 gün süren yaşam mücadelesini, bugün kaybetti.

Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisinde bilgisayar kayıt sorumlusu olarak çalışan Recep Şahin'in yakınları, olayın kaza değil cinayet olduğunu ileri sürdü. Şahin'in kardeşi Mehmet Şahin, ağabeyinin kaza sonrası hastanede ameliyata alınmadan D.Ç'nin yakınları tarafından dövüldüğünü ve arabayla üzerinden geçtiklerini söylediğini konuyu savcılığa ilettiklerini belirtti.

Recep Şahin'in, 4 yıl önce internet paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı ve bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra ayrıldığı öğrenilen D.Ş. ise bu gelişmeler üzerine jandarmaya tekrar ifade verdi. İddiaları reddettiği ve olayın kaza olduğunu söylediği öğrenilen D.Ş, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili soruşturmayı yürüten savcılığın, genç kızın ifadesi üzerine otomobilde bir arızanın yaşanıp yaşanmadığının belirlenmesi için bilirkişi incelemesi istediği bildirildi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler