YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtfaiye önünde ilginç tablo
Yüzlerce genç iş için ter dökerken, işi olan eylemdeydi
İtfaiye önünde ilginç tablo
22 Temmuz 2009 / 17:42 Güncelleme: 22 Temmuz 2009 / 00:00

Ankara'da Üniversite mezunu kız erkek yüzlerce genç merdiven çıkıp, şınav çekti. bütün bu çabanın nedeni itfaiyeci olabilmekti. Onlar iş sahibi olmak için ter dökerken, mesleğe çoktan başlamış olan itfaiyeciler ise hemen yanıbaşlarında eylemdeydi.


Bir yanda çogu üniversite mezunu gençler memur olabilmek için ter döküyor.Diğer yanda itfaiyenin memurları avazları çıktıkları kadar bağırıyor.


Yer Başkent İtfaiye Müdürlüğü önü. Çok farklı bir durum yani. İtfaiyeci olmak isteyenleri eylem ilgilendirmiyordu ama eylemin yakından ilgilendirdiği bir isim vardı.


Uzaktan uzağa izlese de eylemi, personelin yaptıklarına kayıtsız kalamadı.İtfaiye Dairesi Başkanı Faruk Kurutuz.


Kurutuz, yaptığı açıklamada, 'Ben her zaman için personelimin sosyal hakkının artması için elinden ne geliyorsa gayret çaba gösteren bir insanım' dedi. Ve personelin beğenmediği yemekleri gazetecilere göstermek için yemekhanenin yolunu tuttu.


Mönüde çorba, salata ve tavuk vardı. 'Evet arkadaşlar bugünkü menümüz bu' diyen Daire Başkanı,'isteyen tadına bakar lezzetine bakar' dedi. Tadına bakanlar  yemekleri beğendi. Ancak personeli lezzetinden çok yediği yemeğin tabağını yıkamak rahatsız etmişti. 'Bir insan kendi yemek yediği tabağı 1 ay 2-3 ay yıkasa nolur' diyen  İtfaiye Daire Başkanı, 1-2 ay idare etsinler diyordu ama tam arkasında eylemi sürdüren personelin 1 günlük bile sabrı yoktu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler