YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstiklal Caddesi yeni yıla hazır
İstiklal Caddesi yeni yıla hazır
29 Aralık 2012 16:17
İstiklal Caddesi'nde yılbaşı hazırlıkları sürerken, 6 metre genişliğinde 64 adet takın üzerinde yeni yılın simgeleri kar tanesi ve yıldız teması göze çarpıyor.

Müşteri çekmek isteyen iş yerleri de çam ağaçları ve Noel Baba süslemeleriyle vitrinlerine renk katıyor. Bir ayakkabı firmasının yılbaşı süsü ise oldukça dikkat çekiyor. Çam ağacını ayakkabılarla süsleyen firma, “Bu sene ağaçlar ayakkabı verdi” diyerek caddeden geçenleri içeriye çekmeye çalışıyor.

İstiklal Caddesi’nde bulunan Orta Doğu’nun en büyük Katolik kilisesi St Antuan’ı ziyaret edenler görsel şölenle karşılaşıyor. Çam ağaçları, süslemeler ve ışıkla donatılan kilise, din farkı olmadan tüm ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Noel ayininin yapıldığı ve 20 binin üzerinde katılımın gerçekleştiği St Antuan, yılbaşı gecesi yapılacak ayine hazırlanıyor. Aynı anda Lehçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca gibi dillerde ayinlerin yapılacağı St Antuan Kilisesi Başrahibi İulian Pişta, yeni yılın tüm Orta Doğu’ya barış getirmesini diledi. Kiliseye gelen yabancı turistler de yeni yılda tüm dünyanın barış içerisinde yaşamasını temenni etti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler