YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte yurtta hava tahmini
İşte yurtta hava tahmini
İşte yurtta hava tahmini
27 Ocak 2009 / 10:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile sabah ilk saatlerde K.Maraş, Adıyaman, Sivas, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Malatya, Sinop ve İnebolu çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir ,Aydın ve Muğla), Edirne, Çanakkale, Antalya, Gökceada, Bozcaada ile Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


HAVA SICAKLIĞI: Güney ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri başta olmak üzere Ege kıyılarında güneydoğu (keşişleme) yönlerden orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


UYARILAR


ÇIĞ RİSKİ: Güneyli rüzgarlarla birlikte artan hava sıcaklığının, kar yapısını yumuşatması ve çığa elverişli hale getirmesinden dolayı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) ile Doğu Anadolu bölgesindeki yüksek ve eğimli bölgelerde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


FIRTINA UYARISI: Muğla çevreleri başta olmak üzere Ege kıyılarında, öğle saatlerinden sonra güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli esecek rüzgarın, akşam ve gece saatlerinde fırtınaya dönüşeceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece doğu bölgelerde yağışın etkisini kaybetmesi ve havanın açması ile birlikte, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir


 


 


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler