YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Yerli Tom Hanks'imiz
İşte Yerli Tom Hanks'imiz
31 Mart 2010 17:06
Kimsenin haberi olmadan Atatürk Havalanında tam 12 gün yaşadı

Atatürk Havalimanı'nda kimsenin haberi olmadan 12 gün yaşadıktan sonra polis tarafından gözaltına alınıp, ailesine teslim edilen Ahmet Samim Avunca (66), yeniden aynı yerde görülünce gözaltına alındı.
 

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat Mühendisi Ahmet Samim Avunca, Atatürk Havalimanı'nı çok sevdi. Süresi bitmiş Kanada pasaportu da olan Avunca, KKTC'ye aldığı uçak biletiyle geçiş yaptığı arındırılmış salonda, 12 gün boyunca kimsenin haberi olmadan yaşamıştı. Kişisel eşyalarını da yanında dolaştıran Avunca, Atatürk Havalimanı polisinin geçtiğimiz hafta kendisini tespit etmesi üzerine inceleme altına alınmış ve ailesine teslim edilmişti.

Amerikalı Tom Hanks'in başrolünü oynadığı "Terminal" adlı filmden etkilenip güvenli olduğu gerekçesiyle terminalde kaldığını belirten yerli Viktor, bugün yine Atatürk Havalimanı'nda görüldü. Dış Hatlar Terminali'ni elinde çanta ile gezen Avunca yolcuları izledi, uçuş bilgi ekranına baktı ve banklarda oturdu. Daha sonra terminaldeki sergiyi dolaşmaya başladı. Gazetecilere "Bana projelerle gelin" diyerek ilginç çıkışlar yapan Avunca, kendisini tespit eden polis tarafından polis merkezine götürüldü. Avunca daha sonra ailesine teslim edildi. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler