YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte yeni yılda doğan ilk bebekler
Türkiye'de 2015'in ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler, ailelerini sevince boğdu.
İşte yeni yılda doğan ilk bebekler
01 Ocak 2015 / 00:44 Güncelleme: 01 Ocak 2015 / 08:59

Ankara'da yılın ilk bebeği Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.

Sümeyye ve Beytullah Yeşildağ çiftinin 00.00'da dünyaya gelen erkek bebeklerine 'Yiğit' ismi verildi.

İstanbul

İstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum Hastanesi'nde dünyaya gözlerini açtı.

İdris-Hamdiye Akbalık çiftinin üçüncü çocuğu olan ve "Meryem Azra" ismi konulan bebeğin ilk ziyaretçileri, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin oldu.

Bebeğin babası Akbalık'ı tebrik eden Müezzinoğlu, her yıl doğan yaklaşık bir milyon 115 bin bebeğin Türkiye'nin büyük zenginliği olduğunu vurguladı.

Erzurum

Erzurum'da yeni yılın ilk saatlerinde dünyaya gelen bebeğe, doğumu gerçekleştirilen doktorun ismi "Nida" verildi. Erzurum Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi'nde saat 00.01'de dünyaya gelen Ümit ve Suna Koçak çiftinin bebeği, 50 santimetre boyunda, 3 kilo 320 gram ağırlığında doğdu.

Edirne

Edirne'de doğan yılın ilk bebeğine Muhammet Ali adı verildi. Mürfet - Mustafa Akgün çiftinin dördüncü çocuğu yılın ilk dakikalarında Selimiye Devlet Hastanesi'nde gözlerini dünyaya açtı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Akgün ailesini tebrik etti, bebeğe çeyrek altın taktı.

Çorum

Çorum'da yılın ilk bebeği Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi. Derya ve İlyas Emre çiftinin 00.03'da dünyaya gelen erkek bebeklerine 'Ali Yunus' ismi verildi.

Malatya

Malatya'da yeni yılın ilk bebeği, "Muhammed Hamza" oldu.Malatya Beydağı Devlet Hastanesi Kadın Doğum Ünitesinde Zehra Çelik, normal doğumla bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Ağrı'da ise yeni yılın ilk bebeği "Şeyma" oldu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler