YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte tatil olan iller
Neredeyse tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verilmeye devam ediliyor.
İşte tatil olan iller
07 Ocak 2015 / 19:38 Güncelleme: 08 Ocak 2015 / 00:32

İşte eğitime ara verilen il ve ilçeler:

Konya

Kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle Konya ile ilçelerinde okullar perşembe günü de tatil edildi

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 8 Ocak Perşembe günü de ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya'da dün ve bugün tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak.

Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin perşembe günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bitlis

Bitlis ve Tatvan'da kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Tatvan ilçesinde eğitime 2 gün süreyle ara verildi.

Bitlis merkez ile Tatvan ilçesinde üç günden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Elverişsiz hava koşulları nedeniyle okulların 2 gündür kapalı olduğu kentte, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tatil süresi 2 gün daha uzatıldı.

Kentteki kamu kurumlarında görevli engelli ve hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

Eskişehir

Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime iki gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bölgede görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde tedbir amaçlı olarak, eğitime 8-9 Ocak'ta iki gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Bu doğrultuda Başbakanlığın ilgili genelgesi gereği, okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engellilerin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan belirlenen sürede idari izinli sayılacağı belirtildi.

Sivas

Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime verilen ara, 1 gün uzatıldı.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verilmesini kararlaştırdığı belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Sivas'ta bugün de eğitime ara verilmişti.

Aksaray

Aksaray'da kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipinin eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

Kartal, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime, 8 Ocak Perşembe günü, bir günlük ara verildi. Ayrıca tüm kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşlar ve hamileler de bir günlük idari izinli sayılacktaır" diye konuştu.

Bayburt

Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğleden sonra il merkezi ile Demirözü ve Aydıntepe ilçelerindeki tüm okulların 1,5 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışının yoğun olarak devam etmesi sebebiyle okullarda eğitime yarın ve cuma günü da ara verildiği ifade edilen açıklamada, eğitimin 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlayacağı bildirildi.

Düzce

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda, eğitim ve öğretime 8 Ocak Perşembe günü de ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Nevşehir/Niğde

Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2, Niğde'de 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.

Niğde

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verildiği belirtildi.

Karabük

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının akşam saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın için ara verildiği belirtilirken, buzlanma ve don olaylarına karşı da vatandaşların dikkatli olması istendi.

Kent genelinde bugün de kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmişti.

Bartın

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, aşırı soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, okulların dönem içerisinde uygulayacağı telafi programıyla eksik derslerin tamamlanmasının sağlanacağı ifade edildi.

Karaman

Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verileceği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilerin yanı sıra devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Giresun

Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.

Akkurt,  yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini belirtti.

Necati Akkurt, Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu, Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın tatil kararı aldıklarını ifade etti.

Tokat

Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Reşadiye, Erbaa ve Niksar ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu belirterek, "Bu 3 ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" diye konuştu.

Yazıcı, "Eğer diğer ilçelerimizde yoğun kar yağışı etkili olursa durum ayrıca değerlendirilecek" dedi.

Kocaeli

Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde bugün gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilerek, yarın da buzlanmanın devam edeceği, hava sıcaklığının sıfırın altında 5 ile 1 derece arasında olacağı kaydedildi.

Elverişsiz hava şartlarının mağduriyete yol açmaması amacıyla rehabilitasyon merkezleri dahil, Kocaeli genelindeki anaokulları ile ilkokul ve orta öğretimde yarın eğitime bir gün ara verildiğinin vurgulandığı açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kastamonu

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm okullar yarın ve cuma günü tatil edildi.

Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerinde ise yarın eğitime ara verildi.

Balıkesir

Balıkesir'in Sındırgı, Susurluk ve Kepsut ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildi.

Pazartesi gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, yüksek kesimler başta olmak üzere, Balıkesir'in büyük bölümünde ulaşımın aksamasına yol açıyor.

Aşırı soğukların etkisiyle yaşanan buzlanma ve kar yağışı nedeniyle Sındırgı, Susurluk ve Kepsut ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildi.

Bilecik

Bilecik'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Osmaneli ve Gölpazarı ilçe merkezleri dışında kent merkezi ile ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti.

Osmaneli ve Gölpazarı ilçesinde ise aynı gün sadece taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildiğini belirten Nayir, "İl genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. Eğitime devam edilen ilçe merkezleri de ilerleyen saatlerde kar yağışının artması durumunda kaymakamlıklarca tatil edilebilecek. Öte yandan aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak" diye konuştu.

Öte yandan Bilecik merkezde 55, Bozüyük'te 45, Gölpazarı'nda 71, Pazaryeri'nde 23, Osmaneli'nde 17, İnhisar'da 9, Yenipazar'da 24 ve Söğüt ilçesinde 20 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Burdur

Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 8 ve 9 Ocak'ta eğitime ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personele de 2 gün idari izin verildiği belirtildi.

Zonguldak

Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Alınan bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle merkezin yanı sıra Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi.

Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

Kayseri

Kayseri'nin 11 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bünyan, Felahiye, Hacılar, İncesu, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Akkışla, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği ifade edildi.

Meteorolojik durum değerlendirmesi sonucunda, merkez ilçeler Kocasinan, Melikgazi ve Talas'ın yanı sıra Develi ile Özvatan ilçelerinde eğitime yarın devam edileceği belirtilen açıklamada, Develi'de taşımalı eğitime 1 gün, Özvatan'da ise 2 gün ara verildiği kaydedildi.

Kapalı yollar

Öte yandan açıklamada, dün akşam saatlerinde ulaşıma kapanan ve yoğun çalışma sonrası açılan Kayseri-Malatya karayolu Pınarbaşı-Gürün arası ile Kayseri- Kahramanmaraş karayolu Sarız-Afşin ve Göksun arasındaki bölümün tipi sonucu saat 15.30 itibariyle yeniden ulaşıma kapandığı bildirildi.

Açıklamada, yola çıkacak vatandaşların mağdur olmamaları için seyahat planlarını ertelemeleri, yoldaki vatandaşların da uygun yerlerde konaklamaları uyarısında bulunuldu.

Kırıkkale'de hamile ve özürlü personele idari izin

Kırıkkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise 8-9 Ocak tarihlerinde, il genelinde özel ve kamuya ait kurum ve kuruluşlarda memur, işçi ve diğer pozisyonlarda çalışan özürlü ve hamile personele 2 gün idari izin verildiği belirtildi.

Samsun

Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime iki gün ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kavak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar, 19 Mayıs ilçesinde Esentepe, Kuşkayası, Kösedik, Karagöl taşıma merkezli ilkokul ve ortaokullar, Düzköy birleştirilmiş sınıflı okul ile adı geçen mahallelerden taşımalı eğitimle ilçe merkezine gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yarın ve cuma günü eğitime ara verilecek. Havza, Ladik, Salıpazarı ve Asarcık ilçelerindeki tüm okullarda da iki gün eğitim öğretim yapılmayacak.

Açıklamada, Alaçam, Ayvacık, Bafra, Canik, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba ilçesinin Gülören İlk-Ortaokulu, Kabaceviz İlk-Ortaokulu, Gökçeçakmak İlk-Ortaokulu, Ağcagüney İlk-Ortaokulu, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Atakum ilçesinde de taşımalı eğitim yapan okullar ile Özören, Meyvalı, Yeşiltepe, Sarayköy ilkokullarında eğitime yarın ara verileceği kaydedildi.

Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ), olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime yarın da ara verildi.

KOÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı, meteorolojiden gelen aşırı sıcaklık düşüşü, don ve buzlanma riski uyarısı nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü üniversitede eğitim öğretime yarın için ara verildiği belirtildi.

Personel hizmetlerinin ise normal işleyişinde süreceği bildirilen açıklamada, yarın yapılması planlanan senato toplantısının 22 Ocak Perşembe gününe ertelendiği kaydedildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle KOÜ'de salı gününden bu yana eğitime ara verilmişti.

Amasya

Amasya'nın Merzifon, Suluova, Hamamözü, Göynücek, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime ara verilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı nedeniyle, Amasya'nın ilçelerinin tamamında ve taşımalı sistemle eğitimin uygulandığı merkez ve köylerde 8 Ocak Perşembe günü ilk ve orta dereceli okulların bir gün daha tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, Amasya merkez ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime devam edileceği, ilçelerde kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Kars

Kars'ın Sarıkamış ve Digor ilçelerinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.

Digor Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığında aşırı düşüş beklendiği belirtilerek, buna bağlı olarak ilçede fırtına ve kuvvetli buzlanma hadiselerinin yaşanacağının tahmin edildiği bildirildi.

"İlçemizde 08 Ocak 2015 Perşembe günü milli eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadelerine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlardaki engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin de aynı tarihte idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Sarıkamış ilçesinde de kaymakamlık tarafından alınan karar gereği elverişsiz hava koşulları nedeniyle okulların 2 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Ordu

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.

İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim ve öğretimin yapılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ve yatılı bölge okulu hariç Akkuş ilçelerinin tamamında yarın eğitime ara verileceği ifade edildi.

Ayrıca Fatsa'da ilçe merkezi, Gülyalı'da ilçe merkezi ile Turnasuyu Mahallesi, Perşembe'de ilçe merkezi, Ünye'de ilçe merkezi ve sahil kesimindeki okullar hariç tüm mahallelerde, Altınordu ilçesinde ise Bayadı, Cumhuriyet, Gerce, Gökömer, Kuylu, Şehit Zafer Gülseren ve Yağızlı ilk ve ortaokullarında eğitime bir gün ara verileceği kaydedildi.

Yozgat

Yozgat'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il merkezinde ve bazı ilçelerde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Malatya

Malatya ve Tunceli'nin bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Darende, Arapgir ve Pütürge ilçelerinde 2, Kuluncak ilçesinde 1 gün (yarın) eğitime ara verildiği öğrenildi.

Hekimhan ilçesinin Kurşunlu mahallesindeki ve Akçadağ ilçesinin Kürecik mevkisindeki okullarda da eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi.

Tunceli

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.

Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığını söyledi.

İlçede kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Çeviren, "Kar yağışı nedeniyle ilçemizde eğitime bir gün daha ara verilmesi kararı alındı ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Cankurtaran mevkisinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle tır ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Küçük araçların geçişine de zincirli şekilde izin veriliyor" diye konuştu.

Hozat'ta 1, Nazımiye'de ise 2 gün eğitime ara verildiği öğrenildi.

Ovacık ilçesinde de eğitime yarın ara verildiği duyurulmuştu.

Kütahya

Kütahya merkez ve bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İşitme Engelliler Merkezi'nde köyden taşınan öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy ilkokullarında eğitime 8 Ocak Perşembe ara verildiği bildirildi.

Bunun yanı sıra Simav, Emet, Domaniç ve Çavdarhisar ilçelerinde ise ilk ve orta dereceli okulların tamamının tatil edildiği belirtildi.

Elazığ

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Perşembe Elazığ merkez ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler