YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Peygamber Efendimizin Saç-ı Şerif'i
Dünyada bulunan 90 milyon Ensari cemaatinin emiri Dr. Şeyh Ahmet el Hazreci'nin hanei saadetlerinde yapılan Peygamber Efendimizin mübarek saçlarının yıkanma merasimi internete düştü.
İşte Peygamber Efendimizin Saç-ı Şerif'i
05 Temmuz 2014 / 09:23 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 12:31

Peygamber Efendimizin mübarek saçları binlerce veli ve alimler eşliğinde her sene Ramazan Ayı'nın 23. gecesinde merasimle yıkanıyor, bakımı yapılıyor.

Merasim sona erdikten sonra, Hz. Muhammed'in (SAV) saçlarının yıkandığı yer büyüteçle kontrol edilerek herhangi bir parça kalmamasına özen gösteriliyor.

Mübarek saçları büyüyor

Peygamber Efendimiz'in saç-ı şerifi büyümeye devam ediyor. Mübarek saçları büyürken bazen iki bazen üç çatala ayrılıyor. Büyüyen kısmı her sene koruyucu aile tarafından (maneviyatta emir alındığı takdirde) bir zata hediye ediliyor. 

Gölgesi yok, yanmıyor

Peygamber Efendimizin mübarek saçlarının hiçbir şekilde yanmadığı belirtiliyor.

Saç-ı Şerif'in bakımını yapan görevli ise, "Saç-ı Şerif'i zeytinyağlıyoruz, o arada zeytinyağının gölgesi çıkıyor, yağ kuruyunca gölge kayboluyor" dedi.

İşte Peygamber Efendimiz'in Saç-ı Şerifi:

 

KANALAHABER.COM

 // ALLAH BENDESI
Allahim SANA BIN WUKUR...
11 Kasım 2016 01:17
 // mustafa
Efendimiz in saçı şerif i uzamaktadır o yüzden bu kadar uzundur. Ve suyu şifadır....
08 Nisan 2016 00:03
gerçkten sen öleceksin... zümer-30
 // derman
ey insanlar içinizden her kim Muhammed (sav) inanıyorsa bilsin ki o ölmüştür.Her kim Allah'a iman ediyorsa O Hay ve Kayyumdur.
Muhammed ancak bir peygamberdir.o ölür ve ya öldürülürse ökçeleriniz üzere geri mi döneceksiniz artık kim islamdan geriye dönerse Allaha hiç bir ziyan veremez Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.(Aliimran-144)...
05 Aralık 2014 Cuma 23:26
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler