YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte mutluluğun yaşı
İşte mutluluğun yaşı
03 Ekim 2014 23:05
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre insanların hayatlarında en mutlu olduğu yaşın 23 ve 69 olduğu belirlendi.

İngiltere'deki Londra Ekonomik Performans Merkezi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, insan hayatında mutluluğun "U" şekilde eğri bir çizgi olduğunu gösterdi.

Kişilerin yirmi üçünde çok mutlu ve fazla iyimser olduklarını ancak morallerinin ellili yaşlara kadar yavaş yavaş bozulduğunu belirten araştırmacılar, deneklerin daha sonra hayatlarıyla ilgili bazı düşünce ve beklentilerin yerine oturmasıyla ve 69 yaşında tekrar mutluluğu yakalandığını vurguladı. 
 
Fedakarlık mutlu ediyor

17-85 yaşındaki 23 binden fazla kişinin katıldığı araştırmada, gençlerin gelecekten beklentilerinin fazla, yaşlılarınkinin ise az olduğu, yaş ilerledikçe beklentilerinden fedakarlık edildiği ve bu durumun gerçek mutluluğun yakalanmasını sağladığı belirtildi. 


ÜLKEHABER

 
 
 
 

Etiketler: , ,
23:16
 // YAŞ 14 ÖMRÜN BAHARI
Yoksulluk ve kıtlık yıllarımdı... Yırtık elbiseler, abi ve baba dayağı, komşu geçimsizliği... İşte bütün bu olumsuzluklara rağmen hayatımın en mutlu günleridir 14 ve 17 yaş aralığı. Etli bir yemek olduğunda, dünyanın en mutlu insanıydım. Bayramda alınan yeni bir elbise, mutluluktan uyuyamama sebebimdi. Küçük bir oyuncak yada, radyo; benim için paha biçilmezdi. Hepsinden önemlisi, benimle aynı hayali kurabilen bir can dostum vardı. Cennettin yaşı 33 ama, Rabbim beni 14 ünde haşretsin. Cennetin tüm nimetlerine bedel. Saf ve duru... Tertemiz bir yaş....
03 Ekim 2014 23:16
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler