23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul21 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya23 °C
 • Adana27 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa22 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep28 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte kar tatili olan iller
Kar yağışı nedeniyle bugün bir çok il ve ilçede eğitime ara verildi.
İşte kar tatili olan iller
06 Ocak 2015 / 16:35 Güncelleme: 07 Ocak 2015 / 00:50

Yağışın etkisini sürdürmesi nedeniyle yarın da tatil olan il ve ilçeler var. İstanbul'da okulların yarın tatil edileceği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İşte yarın eğitime ara verilen il ve ilçeler:

İstanbul'da kar tatili uzadı

İstanbul'da eğitime verilen ara 1 gün daha uzadı. Okullar yarın da tatil edildi.

İstanbul'da  kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokullar ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bugün bir gün süreyle ara verilmişti.

Kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı tatil bir gün daha uzatıldı. Okullar yarın da tatil edildi.

Ankara

Ankara'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi.

Çorum

Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan hamile ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti.

Vali Kara yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı.

Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

Kastamonu

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Yalova

Yalova'da okullar bir gün tatil edildi.

Yalova'da yoğun kar eğitimi de vurdu. İl genelinde öğrencilerin okullara gidiş gelişlerinde sıkıntı yaşanması için Yalova Valiliği il merkezi ve ilçelerdeki bütün okulların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verdi. Yalova'da eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü devam edilecek.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün olduğu gibi yarın da eğitime ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli olacağı kaydedildi.

Karabük

Karabük'te etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Meteorolojiden alınan bilgilere göre, ilimizde bu geceden itibaren aralıklarla yoğun ve etkili kar yağışı olacaktır. Kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları da beklenmektedir. Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 07 Ocak 2015 Çarşamba günü bir gün tatil edilmiştir."

Denizli

Denizli'nin Honaz İlçesi'nde kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. Kar yağışının sürdüğü Honaz'da Belediye Başkanı Ak Partili Turgut Devecioğlu, ilçenin ana arterlerinin açık olduğunu, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüştürülen köy yollarını ulaşıma açılması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Devecioğlu, "Kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. 15 yıldır böyle kar yağmıyordu. Halkımızdan rica ediyorum; yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar için balkon ya da camlarının önüne yem bıraksınlar" dedi.

Bolu

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, twitter hesabından yaptığı açıklama ile kar yağışı nedeniyle okulların yarın için bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

Vali Zahteroğulları, 'Evet, hava ve yol koşulları zorunlu kıldığında tatil olacağını söylemiştik. Yarın 7 Ocak Çarşamba tatil' tweet'ini paylaştı.

Öğrenciler de Vali Zahteroğulları'nın tweet'ine karşılık, 'Valilerin en cicisi', 'Bir gün tatille 20 bin öğrencinin duasını aldınız sayın valim', 'Adamsın adam', 'Valilerin en yakışıklısı', 'En büyük vali bizim vali', 'Bence direkt yarı yıl tatiline girelim' ve 'Allah razı olsun vali amca' gibi tweetlerle sevinçlerini paylaştı.

Yarın Bolu'da il genelindeki tüm okullar tatil edilirken, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

Adıyaman

Çelikhan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiğini belirtti.

Ordu

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

İl Mili Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim öğretim yapılmayacak.

Buna göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey ve Ünye ilçelerinin tamamı ile Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba günü ara verildi.

Zonguldak

Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiğini söyledi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının yarın etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yalova

Yalova'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, hava sıcaklığındaki aşırı düşüş ve kar yağışı nedeniyle milli eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında, eğitime yarın bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Bursa

Bursa'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilkokul,  ortaokul ve liselerin 07 Ocak 2015 Çarşamba tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Isparta

Isparta'da tüm okullarda eğitim öğretime yarın için ara verildi

 Isparta'da kar yağışından dolayı tüm okullarda eğitim öğretime yarın için ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kentte kar yağışından dolayı sıcaklığın gece sıfırın altında 18 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Sıcaklık düşüşü aşırı buzlanmaya neden olacağından Isparta Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda, bakanlığa bağlı bütün resmi ve özel okullarda yarın için eğitim öğretime ara verildi.

Kayseri

Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Kayseri Valiliğinin resmi Twitter hesabından da paylaşılan bilgiye göre, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildi.

Kamuda çalışan engelli ve hamile personel de yarın idari izinli sayılacak.

Denizli

PAÜ'de eğitime verilen ara bazı ilçelerde bir gün uzatıldı

Denizli'de kar yağışı dolayısıyla Pamukkale Üniversitesinin (PAÜ) bazı ilçelerdeki birimlerinde eğitime verilen ara bir gün daha uzatıldı, merkez ile Buldan ve Kale'de eğitim öğretime ve sınavlara devam edileceği bildirildi.

PAÜ'den yapılan açıklamada, 7 Ocak Çarşamba Acıpayam, Bekilli, Çal, Çivril, Honaz ve Tavas’ta bulunan akademik birimlerde olumsuz ulaşım koşulları nedeniyle sınavlar dahil, eğitim öğretime bir gün daha ara verildiği belirtildi.

Denizli merkezde Kınıklı ve Üçler kampüslerindeki akademik birimlerle Denizli Teknik Bilimler, Buldan ve Kale Meslek Yüksek Okulları'nda eğitim öğretime ve sınavlara devam edileceği kaydedildi. Açıklamada, tüm personel için normal mesainin geçerli olduğu vurgulandı.

Pamukkale Üniversitesinde 6 Ocak Salı, ilçeler dahil eğitime bir gün ara verilmişti.

Malatya

Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullar 7 Ocak Çarşamba tatil edildi.

Kütahya

Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İşitme Engelliler Merkezi'nde köyden taşınan öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy ilkokullarında eğitime 7 Ocak Çarşamba ara verildiği bildirildi.

Öte yandan, Simav ilçesinde ise tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.

 

AA

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler