YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte kamuda işe girmenin yolu
İşte kamuda işe girmenin yolu
18 Mayıs 2013 14:36
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Burdur programı kapsamında Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'yı makamında ziyaret etti.

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, belediye hizmetleri hakkında bilgi vererek, Bakan Şahin'e Burdur Belediyesi Alaca Dokumaları Atölyesi'nde üretilen Alaca Dokuma kıyafetlerini mankenler üzerinde gösterdi. Bakan Şahin, Alaca dokumadan dikilen kıyafetleri Paris düzenlenecek fuara götürmek istediğin belirterek, en güzel ürünlerin hazırlanması talimatını verdi. Bakan Şahin, el işi ürünlerinin pazarının açılması gerektiğini ve bununla ilgili çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya da,Bakan Şahin'e ziyaretlerinden dolayı çeşitli hediyeler takdim etti.

Belediye atölyelerini gezdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Burdur Belediyesi Alaca Dokuma Atölyesini ve Engelliler İş Atölyesini gezdi. Bakan Şahin ilk olarak Alaca Dokuma Atölyesi'ni ziyaret ederek, dokuma atölyesinde çalışan kadınlarla görüştü. Alaca dokuma tezgahında, dokuma yapan kadınların yaptıkları el işlerini inceleyen Bakan Şahin, kadınların ekonomik durumlarını sordu. Bakan Şahin, daha sonra ürünleri inceleyerek, satışları için pazar oluşturulmasını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca destek vereceklerini kaydetti.

Neden bizi sınava tabi tutuyorsunuz

Burdur Belediyesi Engelliler İş Atölyesi'ni gezen Bakan Şahin, burada engelli öğrencilerin ürettiği ev mefruşatı ve iş elbiselerini inceledi. Bakan Şahin, engelli iş atölyesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korumalı atölyeler arasına alınacağını dile getirdi.

Engelli öğrencilerle sohbet eden Bakan Şahin, engellilerin şikayet ve isteklerini dinledi.
25 yaşındaki engelli Kezban Şahin'in "Neden bizi sınava tabi tutuyorsunuz? Ben KPSS'den 68 aldım ama 80 olması gerekiyormuş. Neden böyle oluyor" sorusuna Bakan Şahin; "KPSS şart, 80 almanız gerekiyor. Sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz, Tüm imkanlardan istifade etmelisiniz. Kamuda işe girmenin yolu KPSS'dir" diye yanıt verdi. Bakan Şahin, İş-Kur protokolü ile yürütülen Engelliler İş Atölyesi'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca koruma altına alınması talimatını verdi.

Bakan Şahin, Burdur Belediyesi ziyareti sonunda iş atölyesinde çalışan eleman ve engelli öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kız yurdu öğrencileriyle bir araya geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Burdur programı kapsamında 80.Yıl Sevim Zekai Piribaş Kız Yurdu'nu ziyaret etti.

Hayırsever Sevim Piribaş ve Zekai Piribaş ile tanışan Bakan Şahin, kız öğrencilerle selamlaştı. Bakan Şahin, burada yaklaşık bir saat basına kapalı olarak incelemelerde bulundu.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler