YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte insanlığın bittiği an
Otoyolda aracı bozulan şahıs yoldan geçen başka bir aracı durdurarak yardım istedi. Yardım etme bilinciyle duran şahıs arızalı aracı kendi otomobiline bağladığı halatla en yakın benzin istasyonuna kadar çekti. İşte ne olduysa bundan sonra oldu!
İşte insanlığın bittiği an
05 Temmuz 2010 / 15:56 Güncelleme: 05 Temmuz 2010 / 16:02

Mersin-Tarsus otobanında akaryakıt istasyonundaki hırsızlık anı, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.  

Alınan bilgiye göre, otomobiliyle Mersin otobanından Tarsus yönüne giden R. A., yaklaşık 2 kilometre ilerisinde güvenlik şeridine çekilmiş 27 J 4378 plakalı otomobilden ısrarla yardım istenince yardımcı olmak için durdu.  

Arabasında yakıt kalmadığı için hava yaptığını belirten 27 J 4378 plakalı otomobilin sürücüsü akaryakıt istasyonuna kadar çekilmesini rica etti. R.A., yolda kalmış insana yardım etmenin insanlık görevi olduğu bilinciyle otomobili kendi aracına halat yardımıyla bağladı. R.A. otomobili, 35 kilometre uzaklıktaki akaryakıt istasyonuna kadar çekti.   

Akaryakıt istasyonu pompasına kadar getirilen aracın sahibi, kendisine yardım eden R.A'nın lavaboya gitmesini fırsat bilerek yarı açık halde bulunan ön camdan içerdeki yaklaşık 600 TL civarındaki Nokia marka cep telefonunu çalarak, otobanda kayıplara karıştı.   

Aracının yanına geldiğinde cep telefonunun olmadığını fark eden R.A, olay anını akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarından izleyince hayretler içinde kaldı.   

Durumun bildirilmezi üzerine olay yerin gelen jandarma ekipleri, plakası ve güvenlik kameralarına kimliği yansıyan zanlının yakalanması için çalışma başlattı.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler