YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte bölge bölge hava durumu
İşte bölge bölge hava durumu
İşte bölge bölge hava durumu
10 Nisan 2008 / 21:03 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yağmur gidiyor yerini sıcak ve güneş geliyor. Hava sıcaklığı hafta sonu 10 derece birden artacak.


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun batı kesimleri, 12 Nisan Cumartesi günü Kuzey Afrika üzerinden gelecek sıcak hava kütlesinin etkisine girecek.


Sıcak hava kütlesine bağlı olarak hava sıcaklığı Marmara ve Ege bölgeleri başta olmak üzere yurdun iç ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (8-10) artacak.


İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU


- Marmara'da hava parçalı bulutlu. Sıcaklık bölgenin güneyinde 20 derece. Önümüzdeki günlerde bulutlar azalacak ve sıcaklık 25 derecenin üzerine çıkacak.


- Ege parçalı ve parçalı çok bulutlu. Cuma, cumartesi hava açıyor. Cumartesi günü kıyı Ege'de sıcaklık 30 dereceye yükselecek.


- Akdeniz parçalı bulutlu. Mersin çevrelerinde yağış bekleniyor. Cumartesi sıcaklık Orta ve Batı Akdeniz'de 30 dereceye çıkacak.


- İç Anadolu parçalı bulutlu. Cuma ve cumartesi günü sıcaklık artışı ile başkent çevrelerinde sıcaklık 25 dereceye ulaşacak.


- Karadeniz'de Sinop-Gümüşhane çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağış cuma günü bölgenin büyük kısmına yayılacak.


- Doğu Anadolu'da da yer yer yer yağış var. Cuma günü yağış aralıklarla devam edecek ve Hakkari dolaylarına da yayılacak.


- Güneydoğu'da Gaziantep-Diyarbakır çevreleri yağışlı. Yağış cuma günü kesilecek ve sıcaklık artacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler