YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Başbakan'ın kurbanlığı
Başbakan Erdoğan'ın da kurbanlığı Çubuk'tan
İşte Başbakan'ın kurbanlığı
15 Kasım 2010 / 16:52 Güncelleme: 15 Kasım 2010 / 16:52

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da kurbanlığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi Ankara'nın kurbanlık satışıyla ünlü Çubuk ilçesinden aldı. Başbakan Erdoğan, bayramda kurban edeceği büyükbaş hayvanı, Kılıçdaroğlu'nun aksine hayvan pazarından değil besi çiftliğinden ayırttırdı.
       

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla birlikte, Çubuk Hayvan Pazarı'na giderek Kurban Bayramı'nda kesilmek üzere bir dana satın almıştı. Ayrıca, Kılıçdaroğlu kurbanlık seçerken satıcılar arasında silahlı kavga yaşanmıştı.

Başbakan'ın kurbanlık aldığı çiftlikte görevli Mustafa Tamer, ''Başbakan'ın bizim çiftlikten hayvan seçtirmesi bizi çok memnun etti. Kendilerini bayramda bekliyoruz.'' diyerek mutluluğunu ifade ederken, yaklaşık 8 bin lira değerindeki danaya ise üç haftadır büyük bir özenle bakılıyor. Günde yaklaşık 8 kilo yem yiyen dananın şimdiden pek çok hayranı var. Bazıları Başbakan'a gidecek diye resim bile çektiriyor. Başbakan'a kurbanlık vereceği için çok mutlu olan çiftlik sahibi şöyle konuştu: 
        

Kurbanın kaça satın alındığı konusunda çiftlik sahibi: ''Fiyat belli değil Sayın Başbakanımız ne fiyat verecek onu henüz bilmiyoruz. Ekonomik şartları düşünerek bize bir fiyat verilecek diye düşünüyoruz. Pazarlık payı var. Aşağı yukarı 8 bin lira istiyoruz. Ama sayın Başbakanımıza özel bir indirim olacak.'' diye konuştu.
       

Başbakan için seçilen danayı besleyen bakıcı Orhan Taşkın ise ''Başbakanı kurbanda bekliyoruz. Gelirse bahşişimi alırım. Bu hayvan Kastamonu Ilgaz'dan geldi, 5 aydır ben bakıyorum. Günde 8 kilo yem veriyoruz. Başbakanımız etini afiyetle yesin. Hayvana isim falan takmadık. Başbakanımızı bekliyoruz.'' şeklinde konuştu. Bu arada, Başbakan için seçilen kurbanlık dananın ne zaman ve nerede kesileceği ise öğrenilemedi. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler