YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Ankara'nın en güzel kedisi Romeo
İşte Ankara'nın en güzel kedisi Romeo
17 Kasım 2014 03:17
Pursaklar Belediyesi tarafından bu yıl 3. düzenlenen Ankara Kedisi Güzellik Yarışması'nda birinciliğe "Romeo" isimli kedi layık görüldü.

Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen yarışmada 96 Ankara Kedisi derece için podyuma çıktı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmaya, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve çok sayıda hayvansever katıldı.

Özellikle çocukların yoğun ilgili gösterdiği yarışmada, podyuma sahipleri eşliğinde çıkartılan kedilere jüri tarafından tüyleri, kuyruk yapıları ve davranış biçimleri dikkate alınarak puanlar verildi.

Yapılan değerlendirmenin ardından yarışmada birinciliğe "Romeo", ikinciliğe "Erkek" ve üçüncülüğe "Safir" isimli kediler layık görüldü. "Romeo" sahibine 2 kişilik Bosna-Hersek turu kazanırken, ikinci olan kedinin sahibine dizüstü bilgisayar ve üçüncü olan kedi sahibine ise tablet bilgisayar armağan edildi.

Yarışmaya izlemeye gelen hayvanseverler dereceye layık görülen kedilerin fotoğraflarını çekerken, kedilerin hırçınlaşması ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Yarışmada birinciliği layık görülen "Romeo" adlı kedinin sahibi Gülbahar Tozlu, kedisinin birinci olacağını beklediğini belirterek, şunları söyledi:

"Onu 4 aylıkken aldım. Güzel olduğu kadar hırçın bir kedi. Kulağı sağır olduğu için eğitiminde zorlanıyorum ama yine de çok iyi anlaşıyoruz. Ne zaman üzüntülü olsam beni mutlu eder. Romeo görüldüğü gibi obur bir kedi, benim yediğim her şeyi yiyor. Tatlıya çok düşkün. Özellikle pudingi ve çikolatayı seviyor ama zararlı olduğu için vermiyoruz ."

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin de Ankara Kedisinin Başkent Ankara'nın kültür hazinesi olduğunu ifade ederek, "Yaptığımız iş yarışmadan öte bir sosyal birliktelik arz ediyor. Bu nedenle tüm hayvan severlere teşekkür ediyorum" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler