YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yine sel felaketi
İSTANBUL'da sabah erken saatlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kartal ve Pendik'te bazı yollar sular altında kaldı.
İstanbul'da yine sel felaketi
05 Ekim 2009 / 15:02 Güncelleme: 05 Ekim 2009 / 15:03

Sabah saat 08.00'de etkili olan yağış nedeniyle Kartal Sahil'de ve D.100 karayolunun Kartal-Pendik arasında kalan bölümü sularla kaplandı. Göle dönen yollarda sürücüler zor anlar yaşarken trafikte de yer yer tıkanmalar yaşandı.

Belediye ve itfaiye ekipleri yollardaki suları tahliye etmek için yoğun çaba harcadı. Yağışın sona ermesi ve ekiplerin çalışmaları sonrası sular tahliye edildi ve trafikte akış normale döndü.

TEKİRDAĞ'DA BİR KİŞİ SEL SULARINA KAPILDI

TEKİRDAĞ'da dün etkili olan sağanak yağmurun ardından Mahramlı Deresi'nin taşması sonucu otomobiliyle sel suyuna kapılan 29 yaşındaki Metin Çetin kayboldu. Jandarma ekipleri otomobili köprü ayağında suya gömülü bulurken, Çetin'i arama çalışmaları sürüyor.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Tekirdağ'da dün sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur sonrası kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Mahramlı Deresi taşınca 10 köyün ulaşımını sağlayan Mahramlı Köprüsü sular altında kaldı. Bu yolu kullanarak kent merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Taşomurca Köyü'ndeki bir çiftlikte çalışan babasının yanına gitmek üzere 59 EL 294 plakalı otomobili ile yola çıkan Metin Çetin'den bir daha haber alınamadı. Ailenin kayıp ihbarı vermesi üzerine çevrede arama yapan jandarma ekipleri, Metin Çetin'in kullandığı otomobili taşan derenin 100 metre uzağındaki bir başka köprü ayağında suya gömülü olarak buldu. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen Metin Çetin bulunamadı. Jandarma ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı dalgıç polisler, derede arama çalışmalarını sürüyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler