YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da soyguncu dehşeti
İstanbul'da soyguncu dehşeti
28 Şubat 2010 22:45
Bir otobüs firmasına ait yazıhaneye gelen silahlı soyguncu, görevli kadını öldüresiye darp etti.

Çekmeköy'de bir otobüs firmasının yazıhanesine gelen silahlı soyguncu, bir kadını öldüresiye darp etti. Güvenlik kamerasınca görüntülenen ve atkısı ile yüzünü gizlemeye çalışan soyguncu, kasayı açamayınca elini kolunu sallayarak işyerinden ayrıldı.

Olay, Mehmet Akif Mahallesi Halk Caddesi üzerinde bulunan bir otobüs firmasına ait yazıhanede yaşandı. Alınan bilgiye göre, saat 21.30 sıralarında otobüs firmasına gelen bir kişi, kapıdan içeri girer girmez silahını doğrulatarak, işyeri personeli Nursel Kara'nın (39) arka tarafa geçmesini istedi. Şahıs daha sonra bankodan içeri girerek Kara'ya silahın kabzası ile vurmaya başladı. Yaklaşık 1.5 dakika boyunca Kara'yı darp eden zanlı, daha sonra cebindeki biber gazını çıkardı. Bunu fark eden Nursel Kara, hemen başını yere eğdi. Saldırgan biber gazını Kara'nın saçına sıktıktan sonra kasaya yöneldi. Kasayı açmayı başaramayan silahlı soyguncu, daha sonra sakin bir tavırla işyerinden ayrıldı. Olayın ardından yakınlarına haber veren Nursel Kara, hastaneye kaldırıldı. Yüzüne dikiş atılan ve birçok yerinde darp izleri oluşan Kara, daha sonra evine gönderildi.

Yaşadığı dehşeti anlatan Nursel Kara, "Direkt kapıyı açıp, içeri girdi. Girer girmez de silahı gösterdi. 'Bu bir soygundur' deyip, beni işyerinin arka kısmına doğru itti. Bana zarar vereceğini düşünüp, 'Ne kadar para varsa al' dedim. Daha sonra beni arkaya itip, vurmaya başladı. Sanırım beni etkisiz hale getirmeye çalıştı. Daha sonra elindeki biber gazını fark ettim. Gözlerimi kapatıp, başımı eğdim. Ben yere düşene kadar vurdu. Yüzümün her yerinde darp izi var. Kasayı sürekli kilitli tuttuğum için açamadı. Beni darp ettikten sonra kaçtı" diye konuştu.

Olayın ardından güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, kaçan şahsın yakalanması için soruşturma başlattı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler