YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da son durum
İstanbul'da son durum
09 Şubat 2012 12:10
İstanbul'da etkili olan kar yağışı vatandaşları zorlasa da şimdiye kadar trafikte öyle çok zor durumlar yaşanmadı. Kentte ana hatlar ev bağlantı yolları açık ancak Boğaz gemi trafiğine kapatıldı... Sıcaklık ise 11 Şubat'tan sonra artacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesince, kentte etkili olan kar yağışının ana arterler ve bağlantı yollarını olumsuz yönde etkilemediği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Silivri, Çatalca, Hadımköy'de etkili olan kar yağışının saat 06.00'da şehir merkezine geldiği belirtilerek, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekiplerinin gece boyunca tuzlama çalışmaları yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde bir ağırlaşma olsa da rutin yoğunluğun üzerinde bir sorun yaşanmadığı da dile getirilerek, ''Ana arterler ve bağlantı yolları açık, ulaşım rahatlıkla yapılıyor. Şehir merkezinde 1 ile 7 santimetre, Kınalı, Arnavutköy, Beykoz, Hadımköy, Aydos gibi yüksek kesimlerde, 10 ile 15 santimetre arasında kar kalınlığı ölçüldü'' ifadesine yer verildi.

Bu arada, 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile çalışma yapıldığı kaydedilen açıklamada, 3 bin 599 ton tuz, 48 ton solüsyon kullanıldığı da ifade edildi.

Açıklamada, 26 Ocak'ta kar yağışının ilk başlamasıyla beraber 1250 kişinin misafir edildiği, kar yağışının durmasıyla 874 kişinin ayrıldığı ve halen 376 evsiz vatandaşın Metin Oktay Spor Salonu'nda barındırıldığı dile getirildi. 
 
11 Şubattan itibaren hava sıcaklığı kısmen artacak
 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul'da bugün ve yarın kar yağışı aralıklarla devam edecek. Kar yağışının yarın gece saatlerinden itibaren kenti terk etmesi bekleniyor.

Kentteki hava sıcaklığının en yüksek 2, en düşük eksi 3 olacağı tahmin edilirken, bugün ve yarın kuvvetli poyraz görülecek. 11 Şubat Cumartesi itibariyle İstanbul'da yağış görülmeyecek ve hava sıcaklığı kısmen artacak. 
 
İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı

 
Öte yandan, İstanbul Boğazı düşük görüş nedeniyle saat 10.00'dan itibaren çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler