YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da milyonluk soygun
İstanbul'da milyonluk soygun
01 Şubat 2010 08:44
Polis, Güngören'de güvenlikçinin başına silahla vurarak bayıltan, kasadan 400 bin TL ve 1 milyonluk çeki çalan kişilerin yakalanması için operasyon başlattı

Güngören'de bir işyerinin kasasından, 400 bin TL ile 1 milyonluk çek çalındı. Polis, güvenlikçiyi başına silahla vurarak bayıltan ve soygunu gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay, Güngören Sanayi Mahallesi Sancaklı Caddesi 13 numarada bulunan Pro Plas isimli işyerinde saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, kar maskeli bir kişi, işyerinin güvenlik görevlisi Mehmet Ünlü'nün kafasına silahın kabzası ile vurarak bayılttı. Bayılan güvenlikçiyi kablo ile bağlayan soyguncu, işyerinin kasasını anahtarla açarak içinde bulunan 400 bin TL ile 1 milyon liralık çeki alarak kayıplara karıştı.

Yaklaşık yarım saat sonra kendine gelen Mehmet Ünlü, yakındaki diğer işyeri güvenliklerinden yardım istedi. Mehmet Ünlü ve yardıma gelen başka bir  işyerinin güvenlik görevlisi Fahri Tatlı, durumu hemen polise bildirdi. Olayı anlatan Tatlı, "Kafasına silahla vurulduktan sonra bayılmış. Biz de insanlık görevimizi yaparak hemen polisi aradık. Polis, gereken incelemeleri yapıyor" dedi.

Kafasından yaralanan Mehmet Ünlü'ye olay yerine gelen ambulansta ilk müdahale yapıldı. Ünlü, daha sonra Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede tedavisi tamamlanan ve başında sargı bulunan Mehmet Ünlü, polis tarafından tekrar olay yerine getirilerek bilgisine başvuruldu.

Polis ekipleri, soyulan işyerinde geniş çaplı incelemelerde bulundu. İşyeri yetkililerinden alınan bilgilere göre, bugün işyeri çalışanlarının maaşlarının verileceği ve bu yüzden kasada para bulunduğu öğrenildi. Olayın ardından çevrede uygulama yapan polis ekipleri, şüpheli 2 kişiyi gözaltına aldı. İşyerinde güvenlik görevlisiyle yüzleştirilen şüpheli şahıslar, Bahçelievler Polis Merkezi'nde yapılan incelemelerin ardından serbest bırakıldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler