YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da kaybolan kızını Edirne'de arıyor
İstanbul'da kaybolan kızını Edirne'de arıyor
13 Eylül 2014 19:23
İstanbul'da bir tatlıcıda baklava ustası olarak çalışan Abdülkadir Kutlu, 12 gündür kayıp olan kızı 13 yaşındaki Didar Didem Kutlu'yu Edirne'de arıyor

 İstanbul'da bir tatlıcıda baklava ustası olarak çalışan Abdülkadir Kutlu, 12 gündür kayıp olan kızı 13 yaşındaki Didar Didem Kutlu'yu Edirne'de arıyor. Kutlu, kızının ve kızını kaçırdığını düşündüğü kişinin yan yana fotoğrafının bulunduğu afişleri kentteki iş yerlerinin ve ticari taksilerin camına ve vatandaşların yoğun olduğu alanlardaki ağaçlara yapıştırıyor.

Baba Kutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının 1 Eylül Pazartesi gününden bu yana kayıp olduğunu söyledi. Gelen ihbarlar doğrultusunda birçok şehre kızını aramaya gittiğini belirten Kutlu, "Şu ana kadar elle tutulur hiçbir sonuca ulaşmadım. Kızımın bulunması için adli takip Türkiye'nin her yerinde başladı. En son geldiğim nokta, araştırmaların ve takibime göre, kızımı kaçıran şahsın burada olduğu yönünde. Kızımı burada tuttuklarını öğrendim. İki gündür Edirne'de kızımı arıyorum. Bütün duyarlı ve evlat sahibi insanlara rica ediyorum, gören ve bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa emniyet birimlerini arasınlar" diye konuştu.

Kızını, eşinin uzaktan akrabası olan F.G'nin alıkoyduğunu öne süren Kutlu, söz konusu kişinin madde bağımlısı olduğunu ve emniyet tarafından iki suçtan arandığını iddia etti. - "Kızım eğitimine devam edecek" Didar Didem Kutlu'nun dört çocuğundan en küçükleri olduğunu anlatan Kutlu, kızının tehdit zoruyla kaçırıldığına inandığını dile getirdi. Evinin Ümraniye İstiklal Mahallesi'nde olduğunu söyleyen Kutlu, şöyle devam etti: "Kızımın kaçırıldığı gün ve ondan öncesi gün üç tane telefon aldım.

Kızımın bir parkta tartaklandığını ve hırpalandığını söylediler. Benim kızım zaten 13 yaşında, 27 yaşında kendisinden çok çok büyük vatandaşın arkasına düşüp de gitmez. Liseye Beykoz'da Çok Programlı Lise'ye başlayacak, kızım eğitimine devam edecek. Benim halimi görüyorsun kızım, ben bunları hak edecek babaysam arama beni. Biliyorum ki bizim aramızda çok büyük bir aşk, sevgi var. Biz baba, kızız bizim sevgimiz çok yüce. Sana ne kadar düşkün olduğumu biliyorsun. En kısa zamanda beni ara."

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler