21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,942
 • BIST95.057
 • Dolar4,7313
 • Euro5,4902
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2741
 • İstanbul25 °C
 • Ankara20 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya17 °C
 • Adana28 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri24 °C
 • Kocaeli25 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul,Ankara, İzmir hava durumu 29 Şubat 2016
İstanbul,Ankara, İzmir hava durumu 29 Şubat 2016
29 Şubat 2016 06:44
29 Şubat 2016 Ankara, İstanbul, İzmir ve tüm illerde hava durumunu araştırdık. Bugün hava nasıl olacak? Ankara, İstanbul, İzmir'de bugün hava durumu nasıl? İşte il il hava durumu raporu...

Meteoroloji, günler öncesinde bugün hava durumunun nasıl olacağını açıkladı. Bugün Ankara, İstanbul ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?  Meteroloji Genel Müdürlüğü, 29 Şubat 2016 hava durumunu açıkladı. Hava raporuna göre bugün hava nasıl olacak?

29 Şubat'ta yani hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den İstanbul, Ankara ve İzmir için  hava durumu tahmini...

Önümüzdeki 2 günlük dönemde Türkiye genelinde yağış yok. Az bulutlu hatta güneşli denebilecek hava hakim. Yağış hafta ortasında Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında etkili olur. Bu yağışlar çoğunlukla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde. Salı günü normallerin çok üstüne çıkacak olan sıcaklıklar çarşamba günkü yağışla birlikte biraz daha düşer. Yağışlara rağmen ülke genelinde sıcaklık değerleri iki haneli değerlere yükselmiş durumda. Rüzgarlarımız ise tüm kıyılarımızda orta kuvvet ve altında. 

Salı günü normallerin çok üstüne çıkacak olan sıcaklıklar çarşamba günkü yağışla birlikte biraz daha düşer. Yağışlara rağmen ülke genelinde sıcaklık değerleri iki haneli değerlere yükselmiş durumda. 

Rüzgarlarımız ise tüm kıyılarımızda orta kuvvet ve altında. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: 

Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir, Manisa, Aydın, Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 mm) , Muğla ve Antalya’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: 

Güney yönlerden Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice (30-60 km/saat) , Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s), güneyinde zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (21-50mm), Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm), Antalya çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı, Kırşehir ve Kırıkkale ile gece saatlerinden sonra Konya ve Sivas çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı batısı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Giresun'un iç kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın kuzey çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Şubat ayının son hafta sonu hava durumu nasıl olacak merak ediliyor. Peki Türkiye’de ve büyük şehirlerde hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 29 Şubat'ta hava nasıl olacak? sorusunun cevabını sizler için yanıtladık.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler