YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'a 10 Aralık'ta kar gelecek mi? Meteoroloji şaşırttı...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "10 Aralık'ta İstanbul'a Kar Yağışı Bekleniyor" başlıklı haberlerin kendi tahminlerini yansıtmadığını duyurdu
İstanbul'a 10 Aralık'ta kar gelecek mi? Meteoroloji şaşırttı...
05 Aralık 2015 / 11:35 Güncelleme: 05 Aralık 2015 / 16:02

Meteorolohi Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında, "Bugün bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan '10 Aralıkta İstanbul'a Kar Yağışı Bekleniyor' başlıklı ve konulu yazılar Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerini yansıtmadığı belirtilerek, "Genel Müdürlüğü olarak 10 Aralık Perşembe günü İstanbul'da kar yağışı tahmin edilmemektedir" uyarısı yapıldı.

KUZEY VE DOĞUDA SOĞUK HAVA ETKİLİ OLACAK

Açıklamada ayrıca halen yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin soğuk ve yağışlı havanın etkisinde olduğu söylendi.

Gelecek günlere ilişkin hava tahminlerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların Karadeniz kıyı kesiminde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimleri ile İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar şeklinde etkili olduğunu belirtti.

SOĞUK HAVA GELECEK HAFTA DA ETKİLİ OLACAK

Açıklamada, son haftalarda etkili olan soğuk ve yağışlı havanın hafta sonunda Doğu Karadeniz kıyı illerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesinin beklendiği belirtildi. Açıklamada, soğuk havanın ise yağışların kesilmesinin ardından yurdun iç ve doğu bölgelerinde kuvvetli gece ayazları ile birlikte hafta ortasına kadar etkisini sürdüreceği bilgisine de yer verildi.

MARMARA'DA SABAHLARI YER YER SİS GÖRÜLECEK

Açıklamada ayrıca, yurdun bu hafta sonu ve gelecek hafta boyunca kuvvetli bir yüksek basınç merkezinin etkisinde kalacağının beklendiği ama ülkede genellikle yağış beklenmez iken Marmara bölgesi ile ülkenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi meydana gelebilceği tahminlerine yer verildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler