YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul ve Trakya'da kuvvetli yağış
Meteoroloji yine uyardı. İstanbul, Trakya e Karadeniz'de kuvvetli yağış var.. Batı'da ise sıcaklıklar artıyor...
İstanbul ve Trakya'da kuvvetli yağış
29 Haziran 2010 / 09:21 Güncelleme: 29 Haziran 2010 / 09:25

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek yağışların; öğle saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Türkiye'nin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakası ile zamanla il geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor. (27)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

İZMİR: Parçalı bulutlu (30)

ADANA: Parçalı bulutlu (32)

ANTALYA: Parçalı bulutlu (30)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor (27)

ERZURUM: Parçalı bulutlu (26)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (36)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas ile Ankara'nın doğu ilçeleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler