YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul ve Ankara'da hayat felç oldu
İstanbul ve Ankara'da hayat felç oldu
29 Ekim 2010 10:13
Şiddetli yağmur ve fırtına başta İstanbul ve Ankara'yı da olumsuz etkiledi...

Şiddetli yağış nedeniyle kent trafiği arap saçına döndü. Çok sayıda maddi hasarlı kaza oldu, İstanbullular saatlerce trafikte kaldı. Bugün Vatan Caddesi’nde yapılacak Cumhuriyet Bayramı Resmi Geçit Töreni, yoğun yağış nedeniyle 31 Ekim Pazar gününe  ertelendi. Bazı seferler iptal edildi...

Kentte, rüzgarın saatteki ortalama hızının 102 kilometreye kadar çıktığını ifade eden yetkililer, Sarıyer'de 30, Kurtköy'de 30, İstinye'de 65, Florya'da 55, Çatalca'da 102 kilometre hıza ulaşan rüzgarın hayatı olumsuz etkilediğini kaydetti.

Yetkililer, İstanbul'daki sağanak yağışın yarın akşam saatlerinde etkisini azaltacağını ifade etti.

Avcılar Ambarlı, Kadıköy, Arnuvutköy ve Büyükçekmece'nin bazı semtlerinde su baskınları yaşandı. Ağaçlar devrildi...

Sağanak yağmur kentin trafiğini de olumsuz etkiledi. Trafiğin durma noktasına geldiği birçok yerde maddi hasarlı ve yaralamalı kazalar yaşandı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün Asya istikametinde yağış nedeniyle bir tırın üzerinden düşen konteyner, uzun süre trafiğin akışını engelledi. Bu nedenle köprüde uzun kuyruklar oluştu. Konteyner kaldırılmasının ardından trafik tekrar açıldı.

Avcılar E-5 karayolu Ankara istikametinde 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında yaralanan 2 kişi çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

Kuvvetli rüzgar nedeniyle Bayrampaşa'da elektrik direği ve Beyoğlu'nda trafik levhası otomobillerin üzerine düştü.

İtfaiye ekipleri yol kenarlarında devrilme ihtimali olan ağaçları keserek, olası kazaları önledi.

Bu arada kentte devam eden yağışlar, barajların doluluk oranını yüzde 63,93'ten 64,64'e çıkardı.

Ankara'da da durum çok farklı değil şiddetli yağış Başkenti de olumsuz etkiledi...

Dün gece kentin çeşitli yerlerinde alt ve üst geçitlerde meydana gelen su baskınları nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. İstanbul Yolu Şaşmaz Kavşağı'nın sularla kaplanması dolayısıyla araçlarından çıkamayan vatandaşlar uzun süre kurtarılmayı bekledi. Daha sonra su baskının yaşandığı kavşağa ASKİ'ye ve itfaiyeye ait araçlarla gelen görevliler, mahsur kalan araçlarla sürücülerini kurtardı. Kavşaktaki sel suları, iş makineleri ve vidanjörlerle boşaltılmaya çalışıldı.

Ankara'nın çeşitli yerlerinde meydana gelen su baskınları dolayısıyla, emniyet güçleri dere yataklarında bulunan semtlerdeki vatandaşları uyardı.

Ayrıca, çalışmalardaki yoğunluk nedeniyle ASKİ'nin telefonlarına uzun süre ulaşılamadı. Kurtarma çalışmalarda birimler arasında koordinasyonun sağlanması için bir polis ekibi ASKİ'ye giderek çalışmalara katıldı.

Pazara kadar yağış sürecek
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin batı şeridi hariç tüm yurt Cumhuriyet Bayramı’nı yağmurlu geçirecek. Yağışlar yarın da devam edecek, pazar günü sadece Kuzeydoğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu yağışlı olacak. Hava sıcaklığı bugün İstanbul’da 13, Ankara’da 12, İzmir’de ise 16 derece ölçülecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler