YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul İtfaiyesi 300 yaşında
İstanbul İtfaiyesi 300 yaşında
22 Eylül 2014 13:30
İstanbul İtfaiyesi'nin kuruluşunun 300. yıl dönümü nedeniyle engelli gençlere, yangın eğitimi verildi.

Harbiye'deki Beyoğlu İtfaiye Grup Amirliğince düzenlenen eğitime katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Birimi'nden gençler, yangına müdahale, yangın esnasında nelerin yapılabileceği, itfaiyecinin kullandığı malzemeler ile yangın ihbarının nasıl yapılacağı konularında bilgi aldı. 

Engellilere verilen eğitime ilişkin, AA muhabirine açıklama yapan itfaiye eri Eyüp Şimşek, engellilerin, hayatın bir parçası olduğunu belirterek, onlar için hayatın kolaylaştırılması gerektiğini söyledi.

Eyüp Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yangını sadece engelsiz insanlar görmüyor, engelliler de buna maruz kalabiliyor. Yaşadığımız çevreyi onlara göre düzenlersek onların kolayca ulaşabileceği şekilde yaparsak, çok daha iyi olur. Sadece zihinsel engelliler için değil, bedensel engelliler için de böyle."

İtfaiye erleri Eyüp Şimşek, Serdar Yiğit ve Ertan Kuru tarafından verilen eğitimde ayrıca yangınla ilgili videolar gösterildi. 

Ardından, engellilere "6x6x6" isimli kurtarma aracının özellikleri anlatıldı. Eğitim sırasında itfaiyeci kıyafeti giyen engelli gençler, daha sonra itfaiye aracına da bindi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler