YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşsiz vatandaşa büyük tuzak
İşsiz vatandaşa büyük tuzak
13 Temmuz 2010 08:52
Olayın yaşandığı yer Ankara...Gazetelere iş ilanı veren D.B. isimli şahıs, işe alınma ümidiyle yanına gelen vatandaşların kimlik bilgileriyle kredi kartı çıkarıp gününü gün etti.

Başkent'te gazetelere iş ilanı veren D.B iş ümidi ile iş yerine gelen vatandaşların kimlik bilgilerinden çıkardığı kredi kartlarıyla günü gün etti.

Kimlik bilgileri çalındı

Mağdurlara yüklü miktarda borç yaptıran dolandırıcı son işinde yakayı ele verdi. Mağdurlardan Mehmet Armağan Süreli, başına gelenleri şöyle anlattı: "İş başvurusu sırasında verdiğim kimlik bilgilerini kullanıp üzerine kredi kartı çıkarmış. İşsizken bir de üzerine borç eklendi. Aklıma böyle bir şey olacağı gelmemişti. Çünkü gazete ilanında okuyup gittim. benim orada onlarca kişi vardı. Ben işin sonuna kadar gitmeye karar verdim ve dava açtım. Durumumuz herkese ders olsun." Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada hâkim mağdur tarafın zararının karşılanmasını ve sanık D.B'nin 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.  Bozkurt şimdi cezaevinde bulunuyor.
Bugün

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler