YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Issız bir ada ve 'ıssız bir adamın' ilginç hikayesi
Kaya Konuralp: Haftalarca şehre gitmediğim oluyor
Issız bir ada ve 'ıssız bir adamın' ilginç hikayesi
25 Mayıs 2009 / 15:13 Güncelleme: 25 Mayıs 2009 / 00:00

15 yıldır ıssız adada tek başına!

Adana'da, 68 yaşındaki oto ustası, 15 yıldır köpeğiyle birlikte Yumurtalık ilçesindeki Yumurtalık Lagünü Milli Parkı'nda bulunan bir adada yaşıyor. Karelerle çağdaş  Robinsonun dünyası.


Adana'nın ''Robinson Crusoe''u olarak anılan Kaya Konuralp, şehir hayatının stresinden uzak kalması sayesinde  hiç hastalanmadığını belirtiyor.


Kaya Konuralp, AA muhabirine, uzun yıllar boyunca Adana'da oto döşemeciliği yaptığını, emekli olduktan sonra da gençliğinde sık sık balık tutmaya geldiği adaya yerleşme kararı aldığını söyledi.


KAYA KONURALP'İN ISSIZ YAŞAMINDAN KARELER


Sıra dışı yaşamaya olan tutkusu nedeniyle bugüne kadar evlenmediğini ifade eden Konuralp, şöyle dedi:


''Adaya balık tutmak için geldiğim zamanlar, burada yalnız başıma yaşamanın hayalini kurardım. Stres dolu şehir hayatından kurtulmak için emekli olur olmaz hemen buraya gelerek, bir oda ve bir mutfaktan oluşan baraka inşa ettim. O günden sonra benim dünyam burası oldu.''


Kaya Konuralp, bunaltıcı şehir hayatına hiç özlem duymadığını, haftalarca şehre gitmediği dönemlerin de olduğunu bildirdi.


Temel ihtiyaç maddelerini balıkçıların getirdiğini belirten Konuralp, şöyle konuştu:


''Adada köpeğim Cim ile sade bir hayat sürüyorum. Temel ihtiyaçlarımı balıkçılar getiriyor, meyve sebzemi de kendim yetiştiriyorum. Bir tek içme suyu konusunda sıkıntı yaşıyorum. Onun dışında sorunumun yok.''


-DOĞAYLA BAŞ BAŞA YAŞAM


Kaya Konuralp, doğayla baş başa bir yaşam sürdüğü için mutlu olduğunu, günlerinin büyük bir bölümünü balık tutarak geçirdiğini söyledi.


Şehir gürültüsünden ve stresinden uzak bir hayatın sayesinde  sağlık sorunu yaşamadığını savunan Konuralp, şöyle devam etti:


''İnsanlar beton yığınlarının içine hapsolmuş bir şekilde sağlıksız yaşam sürüyor. Asıl yaşam doğada. Ben burada hiçbir sağlık sorunu yaşamıyorum. Şehir yaşamının keşmekeşi, curcunası ve stresi burada yok. Üç yıl önce bir tahlil yaptırdım. Sonuçlar o kadar temiz çıktı ki doktorlar yeniden örnek istedi.''AA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler