YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmailağa cinayetleri savcısını arıyor
İsmailağa cinayetleri savcısını arıyor
28 Aralık 2015 17:56
Savcılar, 2000-2013 yılları arasındaki faili meçhul cinayetlerle ilgili dosyalarda FETÖ bağlantısı olup olmadığını inceleyecek. Bu dosyalar arasında, İsmailağa'da işlenen ve 9 yıldır davaya 'dönüştürülemeyen' Bayram Ali Öztürk cinayeti de yer alıyor.

9 yılda 6 savcı değiştiren cinayet dosyasının soruşturma sürecinde yapılan “maddi hatalar" akıllarda büyük soru işaretleri bırakıyor

Bayram Ali Öztürk'ün öldürüldüğü döneme damgasını vuran Rahip Santora ve Hrant Dink cinayetleri ile Hıristiyan misyonerlerin katledildiği Zirve Yayınevi davaları da aynı savcıların gündeminde olacak. Yeniden ele alınacak olan Bayram Ali Hoca soruşturması, 17 Mayıs 1998 tarihinde yine İsmailağa Camii'nde öldürülen Çukurbostan Camii İmamı Hızır Ali Muratoğlu dosyasını da raftan indirebilir.

Tarih, 3 Eylül 2006 Pazar günü. Bayram Ali Öztürk Hocaefendi, İsmailağa Camii'nde uzun bir süredir devam eden Pazar sohbetlerinden birini gerçekleştiriyordu.

Sabah namazından sonra başlayan vaaz bitmişti ve Bayram Ali Hoca dua kısmına geçmişti. Bu sırada dördüncü safta oturan bir şahıs elindeki kağıtla hocaya doğru yaklaştı. “Ben de sizden dua istiyorum" diyen Erdal, aniden cebindeki bıçağı çıkararak Öztürk'ün kalbine sapladı. Ağır yaralanan Bayram Ali Öztürk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırgan ise hemen oracıkta linç edilerek öldürüldü.

Devamı Gerçek Hayat'ın 792.sayısında...

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler