YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmail Cem, mezarı başında anıldı
İsmail Cem, mezarı başında anıldı
24 Ocak 2014 13:18
Eski Dışişleri Bakanı merhum İsmail Cem, ölümünün 7. yıl dönümünde, Zincirlikuyu'daki mezarı başında anıldı.

İsmail Cem, ölümünün 7. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Törene, İsmail Cem'in oğlu İhsan Kerim Cem, eşi Elçin Cem, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, eski Milletvekili Mustafa Özyürek, eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş ve vatandaşlar katıldı.

Törene katılanlar, İsmail Cem'in kabrine karanfiller bıraktı. İsmail Cem'in oğlu İhsan Kerim Cem burada yaptığı konuşmada, baba dostlarını görmekten çok mutlu olduğunu, ancak babasının yokluğundan büyük üzüntü duyduğunu belirtti. İsmail Cem’in Türk siyasetinde nezaketi ve zarafetiyle ön plana çıkan değerli bir isim olduğunu belirten Sarıgül, "Siyasette çok önemli görevleri oldu. Dış işleri bakanlığında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti kendisini bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz." ifadelerini kullandı.

İsmail Cem ile siyaset yapma fırsatı bulamadığını söyleyen Salıcı ise, şunları kaydetti: "Sayın Cem gibi nice insanların bu ülkede yetişebileceğine inanmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün burada kendisini anıyoruz mekanı cennet olsun. Kendisinin bize bırakmış olduğu dış politika esaslarıyla ilgili, o çizgiyi devam ettireceğini iddia eden dışişleri bakanının fikirlerinin hızlı bir şekilde değişmesini ve İsmail cem fikirlerinin bu ülkede yaygın olmasını temenni ediyorum."

Tören duaların ardından sona erdi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler