YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Isınmak isterken yanarak öldü
Isınmak isterken yanarak öldü
11 Şubat 2010 16:38
Karanlıkta ocak yakmaya çalışan kişi, çıkan yangında yanarak can verdi.

Muğla'nın Milas ilçesinde karanlıkta ocak yakmaya çalışan yaşlı kadın, çıkan yangında yanarak can verdi. 

Olay, dün gece Milas'a bağlı İkiztaş köyünde meydana geldi. İddiaya göre; İkiztaş köyü Yukarı Mahalle Çamlıburun mevkisinde bulunan evinde tek başına yaşayan Şefika Yıldırım (84), ilçede dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle elektriklerin kesilmesi sonucu ısınmak için karanlıkta ocak yakmak için çabalamaya başladı. Bu sırada ocağın yanında bulunan yatağın alev alması sonucu yaşlı kadın, yangın ve çıkan dumandan etkilenerek hayatını kaybetti.

Yataktaki yünlerin içten içe yanmasıyla devam eden yangın, şans eseri evin diğer bölümlerine sıçramadı. 
Bugün sabah saatlerinde annesini kontrol etmek için eve gelen Mehmet Yıldırım (57), eve girdiğinde annesini belden aşağısı yanmış ve yerde hareketsiz bir halde yatar vaziyette buldu. Yapılan ilk incelemede yaşlı kadının daha önceden ölmüş olduğu tespit edildi.

Yıldırım'ın ölümü yakınlarını gözyaşlarına boğdu.Cumhuriyet Savcısı ve jandarma gerekli incelemeleri yapmak için olay yerine geldi. Sonrasında Şefika Yıldırım'ın cesedi otopsi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtildi. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler