YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçilikten müdürlüğe....
"Böyle şey ancak filmlerde olur" dedirtecek bir başarı hikayesi Erzincan'da gerçeğe dönüştü.. MPM tarafından yılın işçisi seçilen Bekir Adıgüzel Erzincan Çimento’ya müdür oldu!
İşçilikten müdürlüğe....
18 Ocak 2010 / 12:41 Güncelleme: 18 Ocak 2010 / 12:41

Aşkale Çimento Fabrikası’nda İşletme Müdürü olarak çalışırken fabrikada yaptığı iyileştirme nedeniyle MPM tarafından 2008 yılı işçisi seçilen Bekir Adıgüzel, Aşkale Çimento’nun 2009’da bünyesine kattığı Erzincan Çimento Fabrikası’na Müdür olarak atandı.

Evet yanlış okumadınız, filmlere konu olabilecek bir başarı hikayesi Erzincan'da yaşandı...

Bekir Adıgüzel, Aşkale Çimento Fabrikası’nda İşletme Müdürü olarak çalışırken, ülkemizin en soğuk bölgelerinden olan Erzurum-Aşkale'de bulunan çimento fabrikasındaki kırıcı bunkerlerde, farin değirmeni bunkerlerinde ve kömür değirmeni bunkerlerinde aşırı soğuk dolayısıyla oluşan sar­ma ve yapışma problemlerini, atık ısıdan elde edilen buharı bunkerlerde yapılan ceplerde do­laştırmak suretiyle sürekli sıcak tutulmalarını sağlayarak önlemiştir.

Bu iyileştirme ile çeşitli ünitelerde önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Adıgüzel, çalıştığı fabrikanın 497 bin TL tasarruf etmesini sağlamıştır. 

MPM’nin 2008 yılında yılın işçisi seçtiği Mehmet Bayram da Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne bağlı Çakıllı Belediye Başkanı seçilmişti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler