YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İş makinelerini taşlattırdılar
Samsun'da okul bahçesi içerisine yapılmak istenen anaokulu inşaatına karşı Eğitim-Sen tarafından düzenlenen eylemde öğrenciler iş makinelerinin camlarını kırdı
İş makinelerini taşlattırdılar
20 Ocak 2010 / 15:45 Güncelleme: 20 Ocak 2010 / 16:17

Samsun'da, Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde inşaatına başlanan anaokuluna karşı Eğitim-Sen tarafından düzenlenen eylemde öğrenciler, taşlarla iş makinelerinin camlarını kırdı.   

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Atatürk İlköğretim Okulu bahçesine anaokulu yapılması için iş makineleri tarafından kazı çalışmalarına başlandı. Anaokulunun yapılmasına karşı çıkan Eğitim-Sen Samsun Şubesi üyeleri, okul önünde basın açıklaması okudu.

   

Basın açıklamasından önce okul bahçesinde toplanan öğrenciler, iş makinelerini taşladılar. Bahçede bulunan iş makinelerini taşlayarak camlarını kıran ve zarar veren öğrenciler, iş makinesi operatörünün tepkisiyle bahçeden uzaklaştılar. Ellerindeki dövizler ile "Bahçe bizimdir bizim kalacak", "Bahçemizi isteriz" şeklinde slogan atan öğrenciler, tepkilerini dile getirdiler.           

Öğrencilerle birlikte okul önünde basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Kenan Gülçiçek, "İlkadım ilçesine yapılması planlanan anaokulu binalarından birinin Atütürk İlköğretim Okulu bahçesine yapılmaya başlanması velileri, öğrencileri ve bizleri rahatsız etmiştir. Velilerimizden gelen yoğun talep üzerine tepkimizi dile getiriyoruz" dedi.  

Öğrencilerin attığı sloganlar yüzünden basın açıklaması sürekli kesilirken, yapılan açıklamanın ardından öğrenciler ellerindeki pankartlarla sağa-sola koştular. Daha sonra olaya müdahale eden bir öğretmenin ısrarı ile öğrenciler okullarına dönerken, bu seferde defter ve kitaplarını yırtarak okulun penceresinden bahçeye fırlattılar.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler