YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İntiharın arkasından dram çıktı
Falezlerden atlayan kadının yürek burkan öyküsü
İntiharın arkasından dram çıktı
07 Kasım 2009 / 20:02 Güncelleme: 07 Kasım 2009 / 20:03

Antalya'da falezlerden 'Kızım sana geliyorum' diyerek atlayıp yaşamına son veren kadının ardından buruk bir hayat hikayesi çıktı. Adının Şengül Güven (45) olduğu belirlenen kadının üzerinde bulunan mektuptan, 3 yıl önce beyin kanaması geçirip ölen kızı Bahar'ın (21) hasretine dayanamadığı için intihar ettiği anlaşıldı.

Antalya'da Eski Lara Yolu Gençlik Parkı'nda falezlerden ayakkabılarını çıkarıp 30 metre yükseklikten denize atlayarak intihar eden kadının, 45 yaşındaki Şengül Güven olduğu tespit belirlendi. Gençlik Parkı'nda vatandaşların şaşkın bakışları arasında, "Kızımın yanına gidiyorum" diye bağırdıktan sonra denize atlayan ve boğularak yaşamını yitiren Güven'in girdiği bunalıma yaşadığı acı olayların neden olduğu ortaya çıktı.

10 YIL ARAYLA İKİ KEZ YIKILDI

Antalya'da 13 yıl önce aniden fenalaşan taksi şoförü kocası Kadir Güven'i kaybeden Şengül Güven'in, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan 21 yaşındaki kızı Bahar Güven 3 yıl önce beyin kanaması geçirerek yaşamını yitirdi. Kocası ve kızını 10 yıl arayla kaybeden Şengül Güven, acılarını kalbine gömerek Çağlayan Mahallesi'ndeki evinde tek başına yaşamaya başladı.

KIZINA OLAN ÖZLEMİ BUNALIMA SOKTU

İki acıyı birden kaldırmakta zorlanan Şengül Güven, oyalanmak için bir süre lokantada aşçılık yaptı. Kızına olan özlemi nedeniyle yaptığı işte verimli olamayan Güven, 1 yıldır içine kapanık bir şekilde yaşamaya başladı. Bir süredir de kimse ile görüşmeyen Güven, önceki gün evinin yakınında bulunan falezlere gitti. Bir süre falezlerin kenarında oturan Güven, çevresindekilerin şaşkın bakışları arasında denize atladı.

KIZIMA GİDİYORUM DEDİ ATLADI

Atlamadan önce ?kızıma gidiyorum' diye bağıran Şengül Güven'in cesedi deniz polisi tarafından bota alınarak karaya çıkarıldı. Pantolonun cebinde yakınlarına hitaben yazılan bir mektup bulunan Güven, "Özür diliyorum. İntihar etmenin günah olduğunu biliyorum. Ama bu acıya artık daha fazla dayanamayacağım. Kızımın yanına gidiyorum. İnşallah beni orada onun yanına gönderirler" diye yazdığı belirlendi.

KIZININ YANINA GÖMÜLDÜ

Acılarını dindirmek, kızı ile buluşmak için intihar eden Şengül Güven'in cenazesi otopsinin ardından Uncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kızı ile yan yana gömüldüğü öğrenilen Şengül Güven'in yakınları, "Son zamanlarında bunalımda olduğunu biliyorduk. Ancak daha önceki dönemlerde de zor günler geçirmişti. Kocasının ölümünden sonra kızı onun tek dayanağıydı. Yokluğuna daha fazla dayamadı. İnşallah öbür dünyada buluşurlar" dediler.

Geride iki çift ayakkbı kaldı

   
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler