YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlık hala ölmemiş...
İnsanlık hala ölmemiş...
22 Mart 2011 13:09
Hep hırsızlık, cinayet ya da tecavüz haberi gelecek değil ya... Bu kez Afyon'dan 'insanlık hala ölmemiş dedirten bir haber geldi... Pazarcılık yapan genç bulduğu altınların sahibini anons yaptırarak aradı...

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde geçimini pazarcılık yaparak kazanan genç, bulduğu altınları sahibine teslim edebilmek için 1 ay belediye hoparlörlerinden anons yaptırdı.

Dinar ilçesine bağlı Tatarlı beldesinde yaşayan 25 yaşındaki Abdurrahman Çetin, ilçe pazarında satış yaptığı sırada tezgahının önünde unutulan kutunun içinde 5 çeyrek altın buldu. Pazarın bitimine kadar bekleyen Çetin, kimsenin altınları sormaması üzerine Dinar Belediyesine giderek anons yaptırdı. Belediyenin anonsu 1 ay sürdü.

Dinar'a bağlı Bademli köyünde ikamet eden Sultan Aktaş'ın bu anonslardan haberi olmadı. Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Bademli köyünde açılan biçki dikiş kursuna katılan Sultan Aktaş, çeyizi için biriktirdiği altınlarını pazar yerinde düşürdüğünü kurs öğretmeni Dudu Zengin'e anlattı ve kendisinden yardım istedi. Kurs öğretmeni Zengin de, altınların bulunduğunu ve 1 aydır anons yapıldığını öğrendi.

Altınları bulan pazarcı Abdurrahman Çetin'in yanına giden Sultan Aktaş, altınların kendisine ait olduğunu ise 3 kişinin şahitliğinde ispat etti.

Altınları sahibine teslim eden Çetin, ''Altınları bulduktan sonra, defalarca anons yaptırdım. 1 Artık ümidimi kaybetmek üzereydim. Sahibi çıkmasaydı altınları bir hayır kurumuna bağışlamayı düşünüyordum ama sahibi geldi. Bu daha iyi oldu. Kendisinin de gerçekten ihtiyacı varmış. Bir genç kızın çeyiz parasıymış. İnşallah mutlu bir hayatı olur'' dedi. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler