YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlığın ölmediğini gösterdi!
İnsanlığın ölmediğini gösterdi!
01 Nisan 2010 13:44
Gaziantep'te yaşanan olay insanlığın ölmediğini bir kez daha gösterdi. Bir esnaf yolda bulduğu 14 bin TL'yi polise teslim etti. Eşine az rastlanan bir davranışta bulunan esnaf Resul Ferik herkese vatandaşlık dersi verdi...

Gaziantep'te bir esnaf yolda bulduğu 14 bin TL'yi polise teslim ederek sahibinin bulunmasını istedi.

Gaziantep Ayakkabıcılar Sitesi'nde esnaf olan Resul Ferik, benzerine arz rastlanan bir vatandaşlık örneği göstererek benzer durumlarda her Türk vatandaşının kendisi gibi davranması gerektiği mesajını verdi. Esnaf olan Resul Ferik GATEM'de arabasını park ettikten sonra yolun karşısına geçmek istediğini belirterek, "Bu sırada yolda desteyle para buldum. Aklıma gelen ilk şey parayı çok iyi muhafaza etmek oldu. Parayı hemen bankaya götürerek yatırdım. Ondan ay sonundan dolayı mali işlerim vardı ve bu işlerimi gördükten sonra iş yerime geldim. Burada polisi arayarak durumu anlattım. Polis arkadaşlar parayı teslim almak için buraya geldiler. Parayı çekerek polise teslim ettim. Sahibi eğer o anda çıksaydı vermezdim. Çünkü en sağlıklısının polise teslim etmek olduğunu düşündüm" dedi.

İnsanlığın her şeyden önce geldiğini anlatan Ferik, "Benim İnancım böyle. Bunları konuşurken bazen televizyonlardan izliyoruz. İnsanlığa yakışmayacak hareketler oluyor. Çünkü gerçekten bizim toplumumuz yani Türk insanı buna yatkın. Hiçbir zaman kendisine ait olan şeyi kabul etmiyor. Maalesef bu gibi durumlarla insanların güzel düşüncelerini zayıflatıyorlar. İşin aslı böyle değil. Daha güzel mesajlar verilerek insanlara hakkı sahibine teslim edilmesini gösterebilirler. Çünkü Türk insanı haktan yanadır. Başka bir insanın hakkını yemeyerek sahibine ulaştıracak kapasiteye sahiptir. Kendine ait olmayan bir şeyi kesinlikle el sürmeyeceğine inanıyorum. İnşallah para sahibine bir an önce ulaşır ve işleri aksamaz"" diye konuştu.

Paranın tamamını sayarak polise teslim eden Resul Ferik, paranın bir an önce sahibine teslim edilmesini istedi. 14 bin TL'yi teslim alan polis ise bu örnek davranışından dolayı Resul Ferik'i teşekkür ederek, parayı sahibine ulaştırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler