YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnönü ebedi yolculuğuna uğurlandı
İnönü ebedi yolculuğuna uğurlandı
İnönü ebedi yolculuğuna uğurlandı
04 Kasım 2007 / 11:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türk siyasetinin gülen yüzü olan SHP Onursal Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü son yolculuğuna uğurlanıyor. Ankara'daki törenlerin ardından dün İstanbul'a götürülen İnönü'nün naaşı, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu'daki aile kabristanlığına defnedildi.

Erdal İnönü'nün Amerikan Hastanesi morgunda bulunan cenazesi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve yeğeni Hayri İnönü tarafından alınarak konvoy eşliğinde öğle vakti cenaze namazının kılınacağı Teşvikiye Camii'ne getirildi. Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü ve diğer aile üyelerinin yanı sıra Hikmet Çetin ve Onur Kumbaracıbaşı da cami avlusunda hazırlanan özel bölümde taziyeleri kabul etti.

Sevenleri de İnönüyü son yolculuğunda yanlız bırakmadı. Cenaze namazına, binlerce insan katıldı. İnönünün Türk bayrağına sarılı naaşı, Teşvikiye camiinde kılınan cenaze namazının ardından, omuzlara alınarak defnedileceği Zincirlikuyu mezarlığına götürüldü. İnönünün cenazesi, burada da yoğun bir kalabalıkla aile kabristanlığında toprağa verildi.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler