YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnek kurtarma operasyonu
Adana'da aşırı sıcaklar hayvanları da etkiledi... Sıcaktan bunalan hayvanlar çitleri aştı sulama kanalına girdi. Tabi çıkarmak o kadar kolay olmadı... hem vatandaşlar hem kurtama ekipleri inekler için seferber oldu...
İnek kurtarma operasyonu
20 Temmuz 2010 / 14:42 Güncelleme: 20 Temmuz 2010 / 14:44

Adana'da sulama kanalına düşerek yaklaşık 2 kilometre suda sürüklenen 2 inek, Can-Kur ekipleri güçlükle kurtardı.
Adana'da aşırı sıcaklar hayvanları da olumsuz etkiliyor.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan Dara ailesinin "11 Nisan" ve "Bahar" ismini verdikleri inekleri, bunaltıcı sıcaklardan etkilenince, Gürselpaşa Mahallesi'ndeki bahçe çitini aşarak kaçmaya başladı. Hayvanların sahibi Mustafa Dara, kaçan hayvanların peşinden koşmasına rağmen, ineklerin Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına düşmesine engel olamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, büyükbaş hayvanları kurtaramayacağını anlayınca Can-Kur ekiplerinden yardım istedi. Mustafa Dara, hayvanların ardından suya atlarken, vatandaşlar kanal boyunca ineklerin peşinden koşturdu.

Olay yerine gelen Can-Kur ekipleri, büyükbaş hayvanları düştüklerin yerden yaklaşık 2 kilometre uzakta buldu. Suya atlayan Can-Kur ekipleri, sudan çıkmak için çırpınan hayvanları zapt etmekte zorlandı. Boyunlarına halat takılan inekler, vatandaşların da yardımıyla güçlükle çıkarıldı.

Büyükbaş hayvanların sahibi Yusuf Dara ve oğlu Mustafa Dara, sulama kanalına düşen hayvanları traktörün arkasına bağlayarak evine götürdü. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler