YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnat etti 70 kilo verdi
İnat etti 70 kilo verdi
01 Aralık 2014 02:45
Arda 155 kiloydu. Askerlik için başvuru yaptı. Askerlik Şubesi'nde 'seni alırsak ordu aç kalır' denildi. 10 ayda 70 kilo verdi

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Arda Gündoğdu, çocukluğundan bu yana kiloluydu. 3 yıl önce babasının isteğiyle spora başladı.

Ayrıca diyetisyene de giden Gündoğdu, 8 kilo verdi. Ancak diyeti ve sporu bırakınca bu kiloları kısa sürede geri aldı. Ardından Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü kazanan Arda Gündoğdu'nun çevresinden aldığı olumsuz tepkiler artmaya başladı. Mezun olmasına kısa bir kala ise askerlik celbi geldi. Bunun üzerine askerlik şubesine giden Arda Gündoğdu'yu, gören bir yetkil "Seni askere alırsak ordu aç kalır" diye şaka yaptı. Bu sözler dönüm noktası oldu.

Askerlik şubesinden çıkar çıkmaz hemen bir spor salonuna yazılan Arda bir yandan sağlıklı beslenerek yavaş yavaş kilo vermeye başladı. Çabalarının karşılığını aldıkça daha da hırslanan Arda, bir yandan her gün düzenli olarak spor yaparken, bir yandan da yediklerine dikkat ederek, 10 ayda 70 kilo vererek, 155 kilodan 85 kiloya düştü. Bu arada okulunu da bitiren Arda, kısa bir süre önce askere gitti.

İzinli olarak memleketine dönen Arda, " Zayıflama sürecinde halsiz düştüğüm zamanlar çok oldu. Fakat direndim ve bu sancılı sürecin karşılığını fazlasıyla aldım" dedi.

 

SABAH

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler