YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmdadına Bakanlık yetişti
Ağabeyine bakmak için okulu bırakan gencin imdadına Sağlık Bakanlığı yetişti
İmdadına Bakanlık yetişti
19 Ekim 2010 / 19:45 Güncelleme: 19 Ekim 2010 / 19:46

Trafik kazası sonucu yatalak kalan ağabeyi Sabir Sarılı'ya bakmak için liseyi bırakan Sinan Sarılı (21), 6 yıldır ağabeyine bakıyor. Fedakâr genç, ağabeyi için sağlık müdürlüğüne başvurarak evde bakım hizmetinden yararlanmak istedi. Devlet hastanesindeki 'evde bakım hizmeti' biriminden bir ekip, Bağlar'da oturan Sarılı ailesinin evine giderek, Sabri Sarılı'yı kontrolden geçirdi.
       

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak da Sarılı ailesini ziyaret etti. Evde bakım hizmetini uygulayan ilk iller arasında bulunduklarını, tam teçhizatlı bir ekip oluşturduklarını anlatan Toprak, ilk hizmetin de Sarılı ailesine verildiğini kaydetti. Toprak, ''Bu gibi hastaların evden çıkarılması çok zor. Sağlık ekibi hastanın kontrollerini yaptı. Bundan sonra bu hastaya ihtiyaç duyuldukça sağlık ekibimiz evde hizmet verecek.'' dedi.
       

Ağabeyinin 6 yıl önce trafik kazası geçirdiğini ve ardından yatalak olduğu ifade eden fedakar kardeş Sinan Sarılı ise, Diyarbakır Lisesi'ni 2. sınıfta bırakmak zorunda kaldığını söyledi.
       

Ağabeyinin boyundan altının felç olduğunu söyleyen Sarılı, "Biz 8 kardeşiz. Bu sene annem de vefat etti. Ben ve babam ağabeyime bakıyoruz. Ağabeylerim ve ablam evli olduğu için bakma durumları yoktu. Onun için okulu bıraktım. Şimdi de benim askere gitme durumun var. Ben askere gidersem babam yalnız bakamaz." şeklinde konuştu. CHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler