YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmam, teravihe gelene çay ikram ediyor
İmam, teravihe gelene çay ikram ediyor
11 Eylül 2009 23:13
İmam, iftardan sonra çay içemedikleri gerekçesiyle terevih namazına gelmeyen vatandaşlara, namaz öncesi ve sonrası çay ikram ediyor
Of'ta bir cami imamı, iftardan sonra çay içemedikleri gerekçesiyle teravih namazına gelmeyen vatandaşlara, namaz öncesi ve sonrası semaverle çay ikram ediyor.


İmamın yaptığı uygulama sayesinde evlerinde iftardan sonra yeterince çay içemediği için camiye gelemedğini söyleyen vatandaşların sayısı azaldı. Çamlı Mahallesi Mahmut Ağa Camii'nde teravih namazına gelen vatandaşlara İmam Hüseyin Şahin tarafından namaz öncesi ve sonrası semaver çayı ikramı yapılıyor.

İmam Şahin tarafından kurulan elektrikli semaver, günü oruçlu geçiren ve çay içmeden duramayan cemaate de çözüm oldu. Vatandaşlar, Şahin'in camide kurduğu mini çay ocağı sayesinde namazdan önce ve sonra semaverde demlenen taze çayı içmenin keyfini çıkarıyor.

Cami cemaatinden Katip Çelik, uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek,"Çay bizim vazgeçilmez içeceklerimiz arasında. Çünkü çayı biz üretiyoruz. Sıcak çay teklifine hiç bir zaman hayır diyemeyiz. İftardan sonra evde ancak bir kaç bardak çay içebiliyorduk." dedi.

Çelik, "Namazdan önce ve sonra çayımızı cami bahçesinde içiyor, cami cemaati arkadaşlarla sohbet ediyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır."diye konuştu.

Cami imam hatibi Hüseyin Şahin de, çayı çok seven bir toplumda yaşadıklarını, iki yıldır, bayram, teravih, cuma namazlarında cemaat için semaverde çay hazırladığını ifade ederek, semaver çayının cemaat arasında güzel bir kaynaşma örneğine vesile olduğunu söyledi.Eli öpülesice imam.
 // Yusuf Avcıbaşı
Eskiden imamların maaşları az olduğundan görevini aksatan immaları mazur karşılardım. Ama şimdi maaşları dolgunlaştı Allah'a şükür. Yine de eski alışkanlık olarak görevini aksatanlar çoğunlukta. Ama bu imamı görünce elini öpesim geldi. Dağıtılan çayın altında o cemaatta kalmaz inşaallah....
12 Eylül 2009 17:12
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler