YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk defa tanıştılar
Hakkarililer, son günlerde bölgeye güven ve huzurun gelmesiyle birlikte geç saatlere kadar kadar dışarda vakit geçirebiliyorlar. Kartingle ilk defa tanışan gençler birbirleriyle yarşmanın tadını doyasıya çıkardı.
İlk defa tanıştılar
19 Kasım 2010 / 15:29 Güncelleme: 19 Kasım 2010 / 16:07

Hakkarililer ilk defa tanıştıkları karting sayesinde büyük heyecan yaşıyor.  

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü binası karşısında bulunan Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü binasının yan tarafında bulunan bin 600 metrekarelik arsa üzerinde kurulan tesislerde gençler karting heyecanı yaşıyor.

 

Yaklaşık bir ay önce iş adamı Zekeriya Çügen tarafından hizmete sunulan ve 4 aracın bulunduğu kantinge erkeklerin yanı sıra bayanlar da büyük ilgi gösteriyor. 5 dakikası 5 TL olan karting sayesinde büyük heyecan yaşayan gençlere, tesis yetkilileri tarafından bayram dolayısıyla çikolata ikramı da yapılıyor.  

SİLAHLARIN SUSMASI YÖREYE HUZUR GETİRDİ  

Son günlerde bölgede huzur ve güven hakim olurken, vatandaşlar artık gece geç saatlere kadar dışarıda eğleniyor. Karting pistine gelen bazı genç kızlar, bir birleri ile yarışmanın heyecanını yaşadılar. Her ne kadar iyi sürücü olmasalar bile bariyerlere çarpa çarpa yarışan kızlara görevliler de yardımcı oluyor. Hakkarili gençler böyle bir sosyal etkinlikle tanıştıkları için iş adamına da teşekkür ederek, böyle bir aktiviteyi sadece televizyon kanallarında gördüklerini söyledi.   

Hakkari halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu belirten iş adamı Zekeriya Çügen ise, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte açık olan tesisi kapalı hale getireceklerini belirtti. Tesisi bir ay önce hizmete açtıklarını ifade eden Çügen, ilde ilk defa karting yarışı yapıldığı içinde gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler