YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki yüzlü kediler!
Amerika'da dünyaya gelen sıradışı bu kediler görenlerin ilgi odağı oldu
İki yüzlü kediler!
19 Kasım 2009 / 11:53 Güncelleme: 19 Kasım 2009 / 12:12

ABD'de dünyaya gelen ve sıradışı görünüşleriyle hem hayvanseverlerin, hem de zoologların dikkatini çeken kediler, görenlerin de ilgi odağı haline geliyor. Çünkü bu kedilerin iki yüzü var. Dünyaya iki yüze sahip bir halde gelen ve bazıları hayatta kalıp evcilleştirilirken bazıları da kısa yaşayan kediler, diğer özellikleriyle de dikkat çekiyor.

İki yüze sahip kedilerin bazılarının iki burnu ve iki ağzı bulunurken, bazı kedilerin de iki ağıza rağmen tek bir yemek borusu bulunuyor. Bu inanılmaz olay karşısında şaşkınlık yaşayan hayvanseverler, bu garip duruma karşın kedilerini besleyip bakımını yapmaktan vazgeçmiyorlar. Bilimadamları, bu kedilerin iki yüzlü olmalarına rağmen yaşamalarının önünde bir engel olmadığını belirtirken, kimilerine göre iki yüzlü kedilerin başka sıradışı ve onların davranışlarına yansıyan bazı sorunlar da var. 

Tüm garipliklere rağmen kediseverlerin özel ilgi gösterdiği iki suratlı kedi doğumu olayının bir benzeri de Hindistan'da yaşanmış ve dünyaya gelen iki yüzlü bebek ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline gelmişti. Ayrıca görenleri hem korkutan hem de şaşırtan bebek halk tarafından "Tanrıça" ilan edilmişti. Yeni Delhi'nin 50 kilometre kuzey doğusunda bulunan ve kırsal bir bölge olan Nagar Uttar Pradesh'de dünyaya gelen iki ağızlı ve 4 gözlü bebeğe Sani ismi konulmuştu.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler