YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki dizi izledi 46 bin lira fatura geldi
İki dizi izledi 46 bin lira fatura geldi
02 Ekim 2014 19:12
Muğla Bodrum'a tatil yapmaya gelen İngiliz turist, kaldığı otelde WiFi kullanarak cep telefonuna dizi indirirken internetin kesildiğini fark etmedi ve 46 bin liralık faturayla karşılaştı.

Tatil için Türkiye'ye gelen Patricia Al (23), Bodrum'da konaklamaya başladı. Kaldığı otelin WiFi'yını kullanarak iTunes'den dizi indiren Patricia'nın telefonu, otelin internetinin kesilmesine karşın diziyi indirmeye devam etti.

İndirdiği dizinin son iki bölümünü otelin WiFi'yından tamamlayamayan ve internetin kesildiğini anlamayan Patricia, tanesi 5.305,5 sterline (19.615 TL) gelen diziyi indirmeye devam etti. Sonuç olarak Patricia iki dizi ücreti 10.611 sterline (39,230 TL) artı olarak ek harcamaların toplamıyla 12.520 sterlinlik (46,246 TL) bir faturayla karşılaştı.

Eve döndüğünde gördüğü faturayla şaşkına dönen Patricia, geri dönüş yolunda izleyebileceği bir şeylerinin olmasını istediği için dizinin tamamını indirdiğini söyledi. Faturasının durumundan haberdar olmayan Patricia Al, tatilinin son gününde faturasının çok yüksek olması nedeniyle telefonunun çalınmış olabileceğine dair gelen bir uyarı mesajıyla durumu fark etti.

Online faturasına bakan ve faturasının 46.246 TL olduğunu gören turist gözlerine inanamadığını ifade ederken faturasının bu kadar yüksek gelmesinin tek nedeninin otelin internetinin iki kez kesilmesi ve telefonunun otomatik olarak indirmeye devam etmesi olabileceğini ifade etti.

Genç turistin şuan ödemesi gereken tutar ise durum göz önüne alınarak azaltıldı ve 5700 sterlin (21,091 TL) olarak belirlendi.

 

HABERTÜRK

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler