YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki asker birbirini vurdu
İki asker birbirini vurdu
16 Aralık 2012 16:37
Çorum’un Osmancık ilçesinde askerlik şubesinde vatani görevini yapan iki asker birbirini vurdu. Askerlerden birisi hayatını kaybetti, diğer asker ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay bugün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Osmancık Askerlik şubesinde Nöbetçi Çavuş Hüseyin Ildız (21) ile er Fatih Özkan (20) arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi ile öfkelerini kontrol edemeyen iki asker birbirlerine ateş ettiler. Yaralanan iki asker olay yerine gelen ambulanslar ile Osmancık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada göğüs altına ve kalbinin üstüne isabet eden iki kurşunla ağır yaralanan Hüseyin Ildız ile Kalça bölgesine isabet eden kurşunla yaralanan Fatih Özkan yapılan ilk müdahalenin ardından iki ayrı ambulans ile Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
 
Askerlerden durumu ağır olan Hüseyin Ildız (21) yolda hayatını kaybederken Fatih Özkan ise Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesin'de tedavi altına alındı. Özkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Öte yandan yaralı asker Fatih Özkan'ın Osmancık Devlet Hastanesi'nde alınan ifadesinde “İkimizde aynı kızı seviyorduk, o yüzden kavga ettik. Ben yanından ayrılırken arkamdan ateş etti. Ben de geri döndüm iki el ateş ettim” dediği iddia edildi.
 
Olayda hayatını kaybeden Hüseyin Ildız’ın Afyonkarahisar, Fatih Özkan’ın ise Kocaeli nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler