YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH'dan Irak'taki mültecilere yardım
İHH'dan Irak'taki mültecilere yardım
13 Ağustos 2014 16:36
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekipleri, 19 Ağustos'ta Irak'a giderek, Kerkük ve Duhok'taki saldırılar nedeniyle mülteci durumuna düşen Arap, Kürt, Türkmen ve Yezidilere yardım ulaştıracak.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, ramazanda bölgeye 20 tırlık insani yardım konvoyu ile gözlemci heyeti gönderen vakıf, buradaki çalışmalarını sürdürüyor.

Vakıf yetkilileri, 19 Ağustos Salı günü bölgeye gidecek, saldırılar nedeniyle mülteci durumuna düşen Arap, Kürt, Türkmen ve Yezidilere Irak'tan temin edecekleri ihtiyaç malzemelerini dağıtacak.

Ekipleri Şengal, Telafer ve Musul'dan gelerek Duhok'ta güvenli bölgeye yerleştirilen mültecilere 120 bin dolar değerinde gıda, yatak, battaniye ve kilim verecek. Duhok'ta ayrıca aşevi de kuracak olan İHH, bir ay boyunca hizmet verecek olan aşevi ile her gün bin kişiye kahvaltı ve sıcak yemek sağlayacak.

İlk günden itibaren Irak'a yardımlarını sürdüren vakıf, saldırılardan kaçarak Kerkük'te mülteci durumuna düşen Türkmenlere de bin adet gıda kumanyası ulaştıracak.

 

AA

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler